Europa 2 - Maxximum muziky

Hudobné ceny Europy 2 sú rozdané, absolútnou víťazkou je Celeste Buckingham

Europa 2 v spolupráci s Evropou 2 vyhlásila 2. ročník svojich Hudobných cien. Slávnostné vyhlásenie prebehlo vo štvrtok 20. marca priamo vo vysielaní, kedy Evropa 2 takisto oslávila svoje 24. narodeniny. Ceny prišli odovzdať a vyhlásiť moderátori a moderátorky Europy 2 a Evropy 2. O designovú sošku pre víťaza sa tento rok postaral Bořek Šípek.

V kategórii CZ/SK speváčka zvíťazila Celeste Buckingham, ktorá sa s nami spojila prostredníctvom telefonátu a poďakovala všetkým fanúšikom za podporu.

V kategórii zahraničná speváčka zvíťazila na základe Vášho hlasovania Ellie Goulding.

Naživo do štúdia si neskôr pre svoju cenu za triumf v kategórii CZ/SK kapela prišla skupina Kryštof.

Takisto ako minulý rok podporili Directionerky z Česka a Slovenska svojich obľúbencov a One Direction tak zopakovali úspech z minulého roku, kedy sa stali dokonca absolútnymi víťazmi Hudobných Cien Evropy 2. Tento rok ovládli kategóriu zahraničná kapela.

Na DJ´s scéne zabodovali DJ Avicii a Michael Burian.

Medzi spevákmi si poslucháči Europy 2 a Evropy 2 najviac obľúbili Majka Spirita, ktorý zvíťazil v kategórii CZ/SK spevák.

Zo zahraničných spevákov si najviac Vašich hlasov vyslúžil Macklemore.

Prestižnú kategórii Objav roku prišiel vyhlásiť prezident spoločnosti Lagardere Active Michele Fleischmann. Z jeho rúk si cenu prevzal 16ročný Adam Mišík, ktorý takisto osobne dorazil do štúdia.

V kategórii CZ/SK pieseň sa radovali opäť Majk Spirit a Celeste Buckingham, ich song "I Was Wrong" od Vás získal najviac hlasov.

q_oo0BPkozI

Medzi zahraničnými songami bodoval Avicii v spolupráci s Aloe Blaccom a ich "Wake Me Up".

IcrbM1l_BoI

Absolútne víťazstvo za najväčší počet poslaných hlasov od Vás pre tento rok získala 18ročná Celeste Buckingham. Všetkým víťazom a víťazkám moc gratulujeme!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach