Europa 2 - Maxximum muziky

ROBBIE WILLIAMS oslavuje 40. narodeniny

Prvé skúsenosti s umením získal už v rannom veku v malom pohostinstve U Červeného Leva, ktoré patrilo jeho rodičom. Tí sa ale rozviedli, keď mal Robbie dva roky. Školu vyštudoval bez problémov. Zato zamestnanie mu robilo problémy, pretože ako predavač vraj odradzoval ľudí od kúpy.

V 15 rokoch sa stal členom chlapčenskej skupiny Take That. Ich začiatky ale neboli nijak ružové – na prvý koncert prišlo len desať ľudí a jeden pes. Po roku a pol však hrali v jednom klube a sál puberťáčiek sa zrazu rozjačal. Vtedy si uvedomili, že toto je ich cieľová skupina. Od tej doby ich kariéra prudko rástla a získali si milióny fanúšikov.

Skupinu opustil v roku 1995 a vydal sa na kariéru sólo-speváka. Stal sa jedným z najúspešnejších spevákov v anglickej histórii. Jeho asi najznámejší hit "Angels" sa na hudobnú scéne dostal v roku 1997. Na konte má niekoľko cien BRIT Awards, či hudobných cien MTV. V súčasnej dobe je nazývaný „novým kráľom popu“.

Momentálne sa konečne usadil s manželkou a kvôli dcére Theodore Rose dokonca prestal fajčiť a vymanil sa z problémov s alkoholom.

WB9PbQRE9-M

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach