Europa 2 - Maxximum muziky

Balaton Sound hlási nové mená!

Organizátori festivalu MasterCard Balaton Sound oznámili ďalšie mená hviezd, ktoré už potvrdili svoju účasť na tohtoročnom ročníku festivalu. Pláž Zamárdi pri jazere Balaton bude hostiť hviezdy, akými sú napríklad Disclosure, Rudimental, Ricardo, Villalobos, Sven Väth či Baauer. Fanúšikovia by nemali dlho otáľať, 70% najlacnejších vstupeniek je už predaných!

Desať tisíc fanúšikov už s nadšením odpočítava ostávajúce dni do polky mája, kedy sa otvoria brány festivalu MasterCard Balaton Sound, víťazom v kategórii Najlepší európsky festival strednej veľkosti v minulom roku na European Festival Awards, tento rok opäť nominovaný medzi desiatkou najlepších. ¨

Organizátori upozorňujú: „Behom uplynulých pár týždňov bolo predaných už 70% Early Bird (najlacnejších) vstupeniek, je tak veľmi pravdepodobné, že predaj týchto lístkov behom pár dní ukončíme.“

V prvej vlne oznamovania hviezd boli ohlásené mená ako David Guetta, Wiz Khalifa, Martin Garrix a mnoho ďalších, momentálne naviac doplnení o ďalšie zvučné mená, vďaka nim je už teraz tohtoročný line-up veľkolepý.

Za excelentným projektom Disclosure, ktorých debutový album nesie názov "Settle", stoja bratia z južného Anglicka, ktorí minulý rok spôsobili na britskej electro dance scéne doslova revolúciu. Nemeckú elektronickú hudbu bude smelo reprezentovať Sven Väth, často jednoducho označovaný za zakladateľa techna a žijúcu legendu tohto žánru.

93ASUImTedo

Ricardo Villalobos je nielen hviezdnym DJ s juhoamerickými koreňmi, ale takisto medzinárodná superstar. Jeho tvorba je priam monumentálna, je to bezpochyby najlepší DJ minimal house a microhouse na svete.

Najvýraznejší zoskupenie súčasnej britskej d“n“b scény tvorí kvarteto zvané Rudimental, ktoré v súčasnosti diktuje smer tomuto žánru a i oni prijali pozvanie na tohtoročný ročník festivalu.

M97vR2V4vTs

Alesso je taliansky DJ narodený v Stockholme, čo sa odráža i v jeho vplyvoch, kde nájdeme jak taliansku hudbu, tak švédsky pop. Skôr než k talianskej mafii má bližšie k tej švédskej, hlavne hudbou, ktorou sú známi Swedish House Mafia. Jeho príjemná, ale i veľkolepá tanečná hudba tak vypredala mnohé kluby a párty.

Harry Bauer Rodrigues, známy ako Baauer, je americký DJ a producent, predstaviteľ trap music a inovátor preslávený svojim singlom „Harlem Shake“. Bláznivá postava americkej elektronickej hudby, Dillon Francis, DJ a producent z L.A, tvorí svoje diela na hranici reggaetonu a electro housu, často označovaného ako moombahton, či viac hardcorový moombahton.

Na tohtoročný ročník festivalu prijali pozvanie takisto Camo & Krooked, ktorí so svojim čerstvým albumom "Zeitgeist" privezú disco a francúzsky house s prvkami minimal. Americká formácia elektronickej dance music, Krewella, sú dnes veľmi žiadaná trojica umelcov, ktorý miešajú štýly od dubstepu, cez trance a electro house, až po d“n“b.

Pretty Lights predstavujú dokonalý koktejl namiešaný z elektronickej a živej hudby. So svojou sofistikovanou, intenzívnou a abstraktnou atmosférou tak tvoria hudobný experiment sám o sebe. Pozvanie prijala takisto Maya Jane Coles, perspektívna, multi-žánrová umelkyňa elektronickej hudby, producentka a DJ, naozaj unikátna vo svojom štýle. V neposlednom rade sa potom môžeme tešiť na ruského DJ a producenta zvaného Arty, ktorého predstavuje iba 20-ročný mladík. Jeho hviezda však stúpa a je veľkou nádejou trance music.

Zostaňte naladení, v nasledujúcich týždňoch Vám predstavíme ďalšie mená pre MasterCard Balaton Sound 2014!

Viac informácií a vstupenky na www.balatonsound.cz a na facebooku.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach