Europa 2 - Maxximum muziky

Výsledky Grammy Awards 2014

V noci na dnešok sa odovzdávali prestižné ceny Grammy. Dvoma najväčšími víťazmi 56. ročníka boli Daft Punk a rapper Macklemore. Ten sa stal spolu s Raynom Lewisom najlepším novým umelcom, teda niečo ako "objav roku". Celkom pozbierali 4 ocenenia (Objav roku, Najlepšia rappová skladba, Najlepší výkon v rapu a najlepšie hiphopové album roku 2013).

A pretože táto dvojka teraz frčí, jej veľký hit "Same Love" si s nimi zaspievala Madonna a pri tejto príležitosti sa uskutočnila hromadná svadba 34 párov gayov a lesbičiek.

Francúzske duo Daft Punk si odnieslo celkom päť cien, mimo iného i za najlepší album "Random Access Memories". Ich živé vystúpenie zaznamenalo obrovský ohlas, pretože okrem Pharrella Williamsa prizvali i legendárneho Stevieho Wondera. Scéna ich vystúpenia simulovala prostredie nahrávacieho štúdia.

Cena za Najlepšie sólo popové vystúpenie patrí speváčke Lorde, ktorá porazila takých velikánov ako Katy Perry alebo Bruna Marsa. "Určite je to obrovská pocta. Byť na Grammy je niečo, čo ľudia z oboru veľmi rešpektujú. Pre ceny si hlavne prídu skvelí hudobníci", povedala Lorde.

Najlepší z najlepších…

  • Najlepšie popové vokálne album: Bruno Mars – "Unorthodox Jukebox"
  • Najlepší R&B album: Alicia Keys – "Girl On Fire"
  • Najlepší hudobný klip: Justin Timberlake & Jay Z – "Suit & Tie"

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach