Europa 2 - Maxximum muziky

MTV Europe Music Awards 2014

Predstavitelia MTV oznámili, že odovzdávanie MTV Europe Music Awards sa na budúci rok uskutoční v škótskom Glasgowe.

Dejiskom jubilejného 20. ročníka udeľovania týchto hudobných cien bude nová aréna The SSE Hydro, ktorú otvorili tento rok v septembri.

Ceremoniál MTV Europe Music Awards sa v Škótsku uskutoční už po druhý raz, keďže v roku 2003 ceny odovzdávali v Edinburghu.

Víťazov v 19. ročníku MTV Europe Music Awards vyhlásia v nedeľu v amsterdamskej aréne Ziggo Dome. Tohtoročným nomináciám kraľujú spevák Justin Timberlake a hip-hopové duo Macklemore & Ryan Lewis.

Timberlakea nominovali v kategóriách Najlepší interpret, Interpret s najlepšími vystúpeniami, Najlepšie video (Mirrors), Najlepší look a Najlepší americký interpret. Macklemore & Ryan Lewis zas môžu bodovať v kategóriách Najlepšia pieseň (Thrift Shop), Najlepší nový interpret, Najlepší hip-hopový interpret, Najlepší americký interpret a Najlepší World Stage interpret.

Lady Gaga, Justin Bieber, Robin Thicke a Miley Cyrus môžu získať po štyri sošky, kým One Direction a Rudimental nominovali v troch kategóriách. Na odovzdávaní vystúpia Bruno Mars, Miley Cyrus, Robin Thicke, Kings Of Leon, Icona Pop, Snoop Dogg, Afrojack, Imagine Dragons, The Killers a Katy Perry, ceremoniál bude moderovať Redfoo z formácie LMFAO.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach