Europa 2 - Maxximum muziky

Rihannu v Abú Zabí vykázali z areálu mešity

Barbadoskú speváčku Rihannu vykázali z areálu mešity v hlavnom meste Spojených arabských emirátov Abú Zabí. Dvadsaťpäťročná hviezda totiž navštívila mešitu bez ohlásenia a nechala sa pred ňou bez povolenia odfotiť, pričom fotografiu následne zverejnila prostredníctvom siete Instagram.

Predstavitelia mešity ju vzápätí požiadali, aby komplex opustila, pretože sa nesprávala v súlade s pravidlami pre organizované návštevy.

Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa z rodného Barbadosu do USA presťahovala ako 16-ročná. Jej cieľom bolo rozbehnúť hudobnú kariéru. Debutovala v roku 2005 albumom Music Of The Sun, s ktorým sa rovnako ako s ďalšími šiestimi štúdiovkami prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200. Ten však po prvý raz dobyla až so siedmym albumom Unapologetic, ktorý vyšiel vlani.

K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella, Don’t Stop The Music, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In The World), What’s My Name?, S&M, We Found Love, Where Have You Been či Diamonds. Je držiteľkou šiestich cien Grammy, piatich American Music Awards, dvoch Brit Awards, 22 Billboard Music Awards a desiatok ďalších ocenení.

Rihanna sa už stihla objaviť aj na striebornom plátne, keď si zahrala vo filme Bojová loď (2012). Na jar predstavila aj svoju prvú módnu kolekciu.

Autor: SITA

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach