Europa 2 - Maxximum muziky

Slovensko má želiezko v ohni amerického X Factoru!

Ten sa v stredu vo svojej tretej sérii vrátil na zaoceánske obrazovky. A jeho slovenská premiéra nás čaká dnes o pol deviatej večer na Pluske, keď pred porotu so svojim strhujúcim afrom a zimomriavkovou verziou klasiky „Alabaster Box“ pôvodne od Cece Winans predstúpi 54-ročná trojnásobná matka a sedemnásobná stará mama, ktorá prišla do X Factoru podľa vlastných slov vyhrať. Lillie Mc Cloud:

o3U4kxuBfIo

Možno sa pri jej americkom mene a neeurópskej vizáži pýtate, kde je to Slovensko?! A my vám garantujeme, že Lillie Mc Cloud pozná každý z vás. Avšak pod menom Nicole McCloud. Je to presne tá Nicole McCloud, ktorá napríklad naspievala titulný song k talentovej show Česko Slovensko má talent, ale aj k dávnejšie vysielanej jojkárskej tanečnej súťaži Showdance.

Lillie druhým menom Nicole je síce pôvodom z Rochesteru v americkom štáte New Yorku, ale aktuálne žije v Orlande. No ešte pred časom bývala na východnom Slovensku, konkrétne v Beniakovciach asi 10 kilometrov od Košíc. Tam sa v roku 2006 presťahovala aj so svojim priateľom, bývalým rakúskym futbalistom Gunterom Krosteinerom. A to najmä pre vidiecky pokoj a prírodu, ktorú je v jej americkom prostredí len zaťažko nájsť. Nicole počas svojho pobytu na Slovensku nielen prenikla medzi hudobnú elitu a vystúpila v tých nasledovanejších programoch ako Osobnosť televíznej obrazovky. Ale sa aj naučila variť halušky, guláš, alebo kapustnicu.

Tomu je však nateraz podľa všetkého koniec, keďže porota X Factoru ju po jej prvom vystúpení na castingu označila za nasledovníčku Whitney Houston. Skúsenosti naozaj má- Nicole už totižto ako vokalistka pracovala aj s legendárnym Steviem Wonderom, ale aj s Mickom Jaggerom, Brucom Springsteenom, Lutherom Vandrossom alebo skupinou Kool and the Gang… Rok 2013 je ale definitívne jej. Presne naň vraj čakala. Tak jej spoločne držme palce. Lebo… Ta čaja je naša.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach