Europa 2 - Maxximum muziky

Na Bratislavu sa valí prívalová vlna!

* Na Bratislavu sa valí prívalová vlna. Rieka za noc poskočila o 20 cm. Podľa ranných meraní hladina dosahovala 1025 cm a naďalej stúpa.

* Prívalová vlna najskôr popoludní zasiahne Devín, kde už dnes skoro ráno evakuovali ďalšie desiatky ľudí. A mestká časť je už definitívne odrezaná od sveta. Centrum mesta zasiahne najväčšia vlna popoludní – je však pripravené na tisícročnú vodu. Protipovodňovú ochranu totiž v noci na strane Starého Mesta začali navyšovať.

* Stopku dostala aj povodňová turistika! Riadená je doprava na mostoch, aby vodiči nezastavovali a vyliaty Dunaj si nefotili.

* Polícia sa kvôli bezpečnosti pre peších rozhodla uzavrieť lávku na Starom moste a rovnako tak nábrežie nielen na petržalskej, ale už aj na bratislavskej strane.

* Neprejazdná je Matejkova ulica spájajúca centrum metropoly s Dlhými dielmi. A to obojsmerne. Cesta je kompletne zatopená.

* Obyvatelia v starej Petržalke sú pripravení na evakuáciu! Úrady tiež prosia, aby ľudia rešpektovali uzavretie Sadu Janka Kráľa a lužných lesov. Okrem toho, že bránia zvieratám v úniku, stromy sú tam podmočené a hrozí ich pád.

* Dunaj stúpa aj v Medveďove, kde momentálne dosahuje 903 cm, v Gabčíkove má 770 cm, podobne sú na tom Komárno a Štúrovo. Tretí stupeň povodňovej aktivity platí pre Vysokú pri Morave, kde navyše voda presakuje cez hrádzu…. Situácia sa zhoršuje aj v okresoch Senec, Malacky, Dunajská Streda, Nové Zámky a tiež v okolí Skalice a Senice.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach