Europa 2 - Maxximum muziky

Poznáme nominácie na tohtoročného Slávika!

Nominácie v hlavných kategóriách ankety Slávik 2012 sú už známe. Medzi spevákmi sa do užšej nominácie dostali v abecednom poradí Peter Cmorik, Marián Čekovský, Richard Müller, Majk Spirit a Miro Žbirka, v kategórii speváčok majú šancu na triumf Celeste Buckingham, Jana Kirschner, Katarína Knechtová, Zuzana Smatanová a Tina. Päticu nominovaných skupín tvoria Desmod, Elán, Horkýže Slíže, IMT Smile a Peter Bič Project.

Mená držiteľov zlatých, strieborných a bronzových sošiek Slávika v troch hlavných kategóriách zverejnia organizátori na slávnostnom odovzdávaní cien 3. februára 2013, ktoré sa uskutoční v priestoroch bratislavskej Incheby a v priamom prenose ho odvysiela TV JOJ. Jeden vyžrebovaný hlasujúci získa tento rok elegantný sedan Aveo od Chevroletu.

Počas galavečera budú vyhlásení aj víťazi titulov Rádioslávik – slovenský interpret, ktorého pesnička bola v roku 2012 najhranejšia v Rádiu Expres. Objav roka, Skokan roka a Absolútny Slávik. Najatraktívnejší Hudobný web volia návštevníci portálu azet.sk – www.azet.sk/slavik a diváci huste.tv Videoklip roka.

Priamo počas galavečera sa bude rozhodovať o Hite roka denníka Nový Čas. V tejto kategórii sa na základe hlasovania čitateľov denníka Nový Čas do užších nominácií dostali skladby:

Celeste Buckingham – Run Run Run
Ego feat. Robert Burian – Žijeme len raz
Katarína Knechtová – Zmier svetlo s tmou
Richard Müller a Tereza Kerndlová – Klid, mír a pokora
Majk Spirit – Ženy treba ľúbiť

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach