Europa 2 - Maxximum muziky

Čas.sk podstúpil kompletnú zmenu dizajnu

Najvýraznejšie sa zmeny prejavili na titulnej strane. Pod prevzdušnenou hlavičkou a hlavným menu dominuje nový box s najdôležitejšími správami, tzv. karusel. Pod karuselom nájde čitateľ prehľadne usporiadaný výber ďalších aktuálnych a dôležitých informácií. V novej hlavičke dostal stabilné miesto odkaz na formulár pre čitateľské tipy. Čitatelia Nového Času sú na slovenskom trhu stále bezkonkurenčne najaktívnejší v poskytovaní tipov redakcii.

Koncepcia boxov jednotlivých rubrík na titulke takisto vychádzala z požiadavky väčšej prehľadnosti a atraktívnosti prezentovaného obsahu. Pribudlo v nich viac obrázkov a zväčšil sa počet odkazov na články. Okrem textových informácií získa užívateľ prístup k najnovším galériám cez boxy s fotografiami umiestnené nielen na titulnej strane, ale aj na ďalších miestach na portáli. Užívateľ sa tak na titulnej strane dostane pohodlnejšie k väčšiemu množstvu zaujímavého obsahu.

Pätička získala na titulke výrazne väčší priestor. Okrem štandardnej mapy webu z nej má čitateľ pohodlný prístup k odkazom na komerčné aktivity ako je predplatné titulov vydávaných Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. a mobilné aplikácie jednotlivých titulov. Redizajn zároveň umožnil vytvorenie viacerých nových inzertných pozícií.

Vo výpisoch rubrík je rovnako ako na titulnej strane kladený dôraz na prehľadnosť a ľahšiu orientáciu. V avízach na články sa zväčšili fotografie a pribudol ich počet. Článok dostal nové fonty a vzdušnejší dizajn, ktorý podčiarkuje dominantná hlavná fotografia. Box pre galérie sa zmenil z horizontálneho na vertikálny a stal sa posuvným, čím umožňuje pohodlnejší prístup k ďalším fotografiám počas čítania článku. Zjednodušili sa ovládacie prvky k článku a viac sa zdôraznilo prepojenie na sociálne siete. Pridaním nových avízo boxov sa čitateľovi uľahčil prístup k ďalším aktuálnym a atraktívnym článkom bez potrebu návratu na titulnú stranu alebo do výpisu rubriky.

Diskusie sa zmenili od základov a získali jednotný dizajn s diskusiami z portálov z rodiny Azet.sk. Samozrejmosťou je prihlasovanie cez Azet konto so všetkými výhodami a možnosťou nepretržitej kontroly aktivity na Pokeci.

Redizajn portálu Čas.sk navyše prináša aj viac sexi fotiek a nový interaktívny prvok – Sexi duely, v ktorých je možné za jednotlivé fotografie hlasovať. Spolu s ostatnými novinkami a zmenami majú čitateľom priniesť viac zábavy a pohodlia pri čítaní najaktuálnejších správ, zaujímavostí a pikošiek zo šoubiznisu.

„Tento krok je pre nás veľmi dôležitý, nakoľko za posledný rok má portál Čas.sk rastúcu návštevnosť a našim cieľom je neustále vylepšovať jeho funkcionalitu a dizajn tak, aby vyhovoval používateľom,“ hovorí Peter Mertusgenerálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a.s.

To, či sa to podarilo, majú čitatelia teraz jedinečnú možnosť sami posúdiť. Stačí, ak do 19.11.2012 vyplnia jednoduchý formulár na:

http://www.cas.sk/clanok/236124/napiste-nam-ako-sa-vam-paci-novy-cas-sk-a-vyhrajte.html

Môžu tak ovplyvniť ďalšie funkčné a dizajnové riešenia stránky Čas.sk a navyše môžu vyhrať víkendový pobyt pre 2 osoby v AquaCity Poprad v hodnote 330 Eur.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach