Europa 2 - Maxximum muziky

T.I.

Americký rapper T.I. sa na jedenásť mesiacov vráti do väzenia. Priviedli ho tam drogy, ktoré u neho polícia našla minulý mesiac. Znamená to, že rapper porušil podmienku, v ktorej bol po odpykaní predchádzajúceho trestu. Minulý rok si T.I. odsedel desať mesiacov za držanie zbrane, prepustený bol tento rok v marci.

Behom súdneho pojednávania prosil muzikant sudcu Charlesa Pannella, aby ho späť do väzenia neposielal, pretože potrebuje pomoc zbaviť sa závislosti na drogách. "Skazil som veľkú príležitosť a je mi to ľúto. Je mi to hlboko a úprimne ľúto. Nechcem a nepotrebujem už užívať drogy. Chcem ich dostať preč z môjho života," prehlásil. Sudca aj tak prehlásil, že má pocit, že rapper "už prekročil normu svojich druhých šancí". Do väzenia má T.I. dobrovoľne nastúpiť 1. novembra 2010.

Rapper sa minulý týždeň dostal do spravodajských titulkov i z iného dôvodu. Vo svojej rodnej Atlante pomohol zachrániť muža, ktorý chcel spáchať sebevraždu skokom z mrakodrapu. T.I. o ňom počul z rádia v aute, prišiel na miesto a mužovi jeho čin odhovoril. Vzápätí sa ale musel brániť obvineniam, že to z jeho strany bol len "propagačný trik" pred piatkovým súdnym pojednávaním. Nech už to bolo akokoľvek, my si myslíme, že zachrániť život človeku je veľká vec. Za to má rapper od nás jednoznačne palec nahor.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach