Europa 2 - Maxximum muziky

LIL WAYNE

Americký rapper Lil Wayne v utorok nastúpil do výkonu trestu na jeden rok. Trest mu vymeral súd za to, že u neho v roku 2007 policajti našli nabitú strelnú zbraň. Rapper už minulý rok v októbri priznal, že poloautomatickú zbraň s rážou 40 milimetrov a s nábojmi ukrýval v autobuse, v ktorom absolvoval turné.

Rozsudok mal byť vynesený už pred týždnom, ale v suteréne budovy vypukol požiar a všetky pojednávania boli odložené. Vo februári zase muselo byť vynesenie rozsudku odložené kvôli operácii zubov speváka.

Dvatsaťsedem ročnýrapper si svoj trest odpyká v mestských nápravných zariadeniach, alebo v štátnym vezniciach. Prepustený by mohol byť za dobré chovanie zhruba za osem mesiacov.

Lil Wayne v posledných mesiacoch kvôli hrozbe vezenia horko pracoval a pre svojich fanúšikovusporiadal rozlúčkové koncerty a videa. V jednom vzkaze zaslanom MTV minulý týždeň tvrdil, že behom jedinej víkendovej noci natáčal materiály s rôznymi umelcami pre sedem rôznych klipov. Časopisu Rolling Stone povedal, že v tvorbe chce pokračovať i za mrežami, kde mu ale nenechajú iPod. "Naďalej tam budem rappovať a až sa vrátim domov, budem mať partu rapperov," verí majitel niekolkých platinových albumov.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach