Europa 2 - Maxximum muziky

DEAD BY SUNRISE

Skupinu tvorí Bennington – zpev, gitaristi Ryan Shuck a Amir Derakh (z Orgy/Julien-K), basový gitarista Brandon Belsky, bubeník Elias Anda (tak isto z Julien-K) a hráč na klávesy Anthony Valcic. Album OUT OF ASHES bol nahraný v Los Angeles s producentom Howardem Bensonem (Motorhead, My Chemical Romance).

Piesne na OUT OF ASHES začali vznikať v období pred nahrávaním dvakrát platinového alba Linkin Park Minutes to Midnight z roku 2007. "Napísal som pár pesničiek, ktoré pocitovo boli skvelé a tak isto dobré zneli, ale bolo mi jasné, že štylisticky sa k Linkin Park nehodili," hovorí Bennington."

Boli viac temnejšie a mali inú atmosféru než všetko, čo som kedy pre Linkin Park zložil. Rozhodol som sa teda, že s týmto materiálom budem pracovať sám a nebudem sa snažiť ho pre Linkin Park meniť." "

Bennington hovorí, že hudba, ktorú napísal pre Dead by Sunrise, je temnejšia, je viac sexy a omnoho viac osobné než predtým. "Toto je muzika, ktorá mi znie v hlave. Úplne ma to pohltilo." Tvorivá sloboda, ktorá sa Benningtonovi dostala, je najviac znatelná v pesničkách "Crawl Back In,"

"Let Down," a "Walking in Circles". "Na tejto platni nie sú vôbec žiadné

vlivy hip-hopu, čo je asi najvätší rozdiel. Nové je tak isto vrstvenie mojho hlasu a použitie harmónie. Zúčastnil som sa práce na tomto albume od začiatku, včetne programovaní a produkcie, čo bola skvelá skúsenosť. Som nadšený, že naša platňa konečne vyjde!""

Prvým singlom bude skladba "Crawl Back In" a z rádií by mala poprvé zaznieť 18. augusta. Následovať ju bude skladba "Let Down" ako ďalší singel, ešte pred vydaním albumu v oktobri.

Bennington strávil posledných 18 mesiacov na turné s Linkin Park po vydaní Minutes To Midnight, ktorého sa predalo po svetě viacej ako šesť miliónov kusov. Linkin Park sú jedna z najúspešnejších rockových kapel tohoto desaťročia. Predali doteraz viacej než štyricaťpäť miliónov albumov a po celom svete majú milióny fanúšikov.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach