Europa 2 - Maxximum muziky

HAITI – WE ARE THE WORLD

Viacej než 75 speváckych hviezd naspievalo v Los Angeles coververziu hitu z roku 1985 We Are the World. "Výťažok z predaja nahrávky pôjde na pomoc pre Haiti postihnutím ničivým zemetrasením," povedal producent Quincy Jones. Nový singel zaznie prvýkrát 12. február behom slávnostného zahájenia zimných olympijskych hier vo Vancouvery na americkej televiznej stanici NBC.

Šesťhodinového nahrávaceho maratónu sa v pondelok zúčastnili zpeváci rôzneho veku i žánru: od osemdesiatri ročnéhoTonyho Bennetta až k pätnásť ročnému Justinu Bieberovi. Mezi dalšími účastníkmi projektu boli napríklad Céline Dion, Kanye West, Natalie Cole, Jennifer Hudson či Akon.

Nahrávalo sa v losangeleskom štúdiu Henson Recording, kde vznikla pred 25 rokmi pôvodná nahrávka skladby. Vtedy pred mikrofónom stáli tak isto desiatky známych zpevákov, napríklad Diana Ross, Billy Joel, Ray Charles, Bob Dylan, Tina Turner, Stevie Wonder alebo Willie Nelson.

Song We are the World, ktorý napísali Lionel Richie a Michael Jackson, vyrobil v roku 1985 viac ako 50 miliónov dolárov na pomoc v africkej zemi.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach