Europa 2 - Maxximum muziky

BLACK EYED PEAS

Americká hiphopová skupina Black Eyed Peas bola pri udelení francúzskych hudobných cien NRJ Awards omylom vyhlásená najlepšou zahraničnou kapelou. Pri ceremoniálu vyšlo najavo, že cenu mala získať nemecká mladá rocková kapela Tokio Hotel. Môže za to americká spevačka Kesha a a francúzský choreograf Kamel Ouali, ktorí omylom prečítali meno prvého z nominovaných miesto mena vítaza. K veľkému prekvapeniu si potom pre ocenenie nikto neprišiel. Situácia bola o to trápnejšia, že tá istá chyba sa stala minulý rok, kedy si miesto Rihanny cenu omylom odniesla Katy Perry. Podla serveru BBC publikum v sále na organizátora bučalo.

Ceny francúzskej rozhlasovej stanice NRJ sa minulý rok v Cannes udelovaliuž jedenásty krát. V každej kategórii sú v nich tradične vyhlašovaný nejlepší francúzski a zahraniční interpreti.

Nejlepší zahraničnou zpevačkou sa stala Rihanna, skokankou roku je Lady Gaga. Nejlepším zahraničným zpevákom bol vyhlásený Robbie Williams, ktorý si odniesol tak isto čestnú cenu a na predávani zaspieval pieseň Morning Sun z poslednéhoalbumu Reality Killed the Video Star. Zklamaný Black Eyed Peas sa mohli utešiťaspoň cenou za nejlepšiu zahraničnú pieseň, ktorú získali za hit I Gotta Feeling.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach