Europa 2 - Maxximum muziky

BRIT AWARDS

Mladé zpeváčky ovládli nomináciu na britskej hudobnej ceny Brit Awards. Po troch nomináciach dostali Florence and the Machine, Lily Allen, Pixie Lott i Američanka Lady Gaga. Florence And the Machine, kapela zpeváčky Florence Welch, ich debutové album Lungs dominuje v britskej hitparáde, bola nominována v kategóriach objav roku, zpeváčka a album roku. Lily Allen je nabudená na zpeváčku roka, na nejlepší singl (The Fear) i album (It“s Not Me It“s You). Devätnásťročná Pixie Lott môže získať cenu za objav roku, najlepšiuspeváčku a singel (Mama Do).

Nadvládu dievčat narušila takisto s troma nomináciami iba chlapecká kapela JLS, finalista sútaže X Factor pred dvoma rokmi. JLS budú súťažiť o ocenenie pre najlepšiu skupinu roku s Doves,Friendly Fire, Kasabiana Muse. Cenu za celoživotné dielo dostane na Brit Awards Robbie Williams. Okrem toho je nominováný na nejlepšieho zpeváka, čo sa stal v minulosti už štyrikrát. Tentokrát mu budú konkurovať rapper Dizzee Rascal, Mika a škótski zpeváci Paolo Nutini a Calvin Harris.

Na najlepší album je vedla Florence and the Machine a Allen nominovanýaj Dizzee Rascal (Tongue n“Cheek), Kasabian (West Ryder Pauper Lunatic Asylum) a Paolo Nutini (Sunny Side Up). Najlepší speváčkou by sa mohla stať i Leona Lewis či Bat for Lashes, čo je umelecké meno zpevačky Natashy Khanovej. V kategórii objav roku sú navrhnutý i Friendly Fire a duo La Roux.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach