Europa 2 - Maxximum muziky

TATA BOJS / AHN TRIO

Po skoro 5 mesiacoch koncertnej pauzy vynútenej zranením speváka a bubeníka skupiny Milana Caisa, sa tohto roku v jeseni hlásia o slovo opäť Tata Bojs.
Tohtoročnú skvele naštartovanú festivalovú sezónu Tata Bojs ukončila v júli nečakane havária Milana Caisa na motorke.
Vďaka Milanovej rýchlej rekonvalescencii po operácii kolena a rade rehabilitácií môže ale skupina splniť sľub fanúšikom a uskutočniť plánované jesenné spoločné turné s Ahn Triom. “ Moja rehabilitácia je v plnom prúde a to doslova – vírivka je obzvlášť príjemná, skoro rovnako tak, ako cvičenie s mladou paní doktorkou. K tomu si ešte pridajte elektroliečbu to je také leháro v magnetickom tuneli a zistíte, že raz za čas sa vymlátiť na motorke má aj svoje svetlé stránky. Som si istý, že tam ma dajú dohromady.“ Komentuje s úsmevom svoj aktuálny zdravotný stav Milan Cais.

Pod názvom Re Tour 09 s podtitulom „remember november“ prebehne séria koncertov napájajúcich na minuloročné úspešné vypredané novembrové smetana tour, na ktorom Tata Bojs a Ahn Trio naživo predstavili spoločné album SMETANA.
To obsahuje najväčšie hity Tata Bojs v akustických verziách práve s výraznou účasťou americko – kórejského klasického Ahn Tria. „To, že sme pridali k názvu turné podtitul remember november nie je len preto, že chceme zaspomínať a minuloročný november, spomíname a to ešte s väčšou nostalgiou na november pred dvadsiatimi rokmi.“ – vysvetľuje Milan Cais.
Koncertné prevedenie projektu SMETANA tento rok ešte k tomu zavítalo do novo otvorenej Národnej budovy na Manhattanu v New Yorku, ale tiež do Ostravy, kde viac než 10 000 nadšených poslucháčov aplaudovalo Tata Boys a Ahn Triu pri úvodnom koncerte tohtoročného festivalu Colours Of Ostrava.
Jesenné ReTour 09 prebehne od 21. do 29. novembra a na Tata Bojs a Ahn Trio sa môžu tešiť poslucháči v Pardubiciach, Novom Jičíne, Brne, Bratislave a Prahe.
Pre slovenských fanúšikov je Bratislavský koncert náplasťou na neuskutočnené plánované vystúpenie na festivale Pohoda z tohtoročného leta. Českú časť turné odohrajú s výnimkou brnenskej Flédy v komornom divadelnom prostredí a vrcholom bude dvoj koncert vo Vinohradskom divadle v Prahe.
Program Re Tour 09 však nebude úplne identická ako minuloročné turné. Návštevníkov čaká niekoľko prekvapení, viac skladieb, nová scéna a ešte k tomu tajný hosť. Milan Cais k tomu dodáva: „Minulý rok sme sa snažili v prostredí po väčšinou divadelných sálou vytvoriť maximálne komornú atmosféru a ísť tak danému priestoru naproti. Ale po tohtoročnom úžasnom zážitku na festivale Colour Of Ostrava sme zistili, že sa dá aj na klasické akustické nástroje hrať s dievčatami rock“n“roll. A oproti minulému roku k tomu pribudne ešte aj trochu elektroniky.“

Na jar nasledujúceho roku sa potom Tata Bojs zatvoria do štúdia, aby na jeseň 2010 pripravili nové radové štúdiové album.

Termíny ReTour 09:
21.11. PARDUBICE – VÝCHODOČESKÉ DIVADLO
25.11. BRNO – KLUB FLÉDA
26.11. NOVÝ JIČÍN – BESKYDSKÉ DIVADLO
27.11. BRATISLAVA – SLOVENSKÝ ROZHLAS, ŠTÚDIO 1
29.11. PRAHA – DIVADLO NA VINOHRADOCH ( 17:00 a 20:30)

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach