Europa 2 - Maxximum muziky

Najväčší dom na strome

K realizácii veľkých plánov niekedy stačí kladivo, 258-tisíc klincov a veľa nadšenia. Vďaka týmto „pomôckam“ vznikol aj najväčší dom na strome, ktorý sa šplhá do výšky 30 metrov.

O vlastnom dome na strome sníva nejedno dieťa. Nájdu sa aj takí, ktorí sa tohto sna nevzdajú ani v dospelosti. Jedným z nich je aj Američan Horrace Burgess, ktorého dom na strome sa predsa len vymyká z normy – s rozlohou 930 m² si vyslúžil titul najväčší na svete.

Rekordný drevený dom, ktorý leží v Crossville, štát Tennessee, podopiera šesť mohutných dubov. Dom sa šplhá do výšky 30 metrov a vo svojich útrobách ukrýva vyše 80 miestností. Burgess, ktorý pracuje ako krajinný architekt, sa do jeho stavby pustil ešte v roku 1993. Inšpiráciu na stavbu údajne našiel v modlitbe. Namiesto stavby Noemovej archy sa však pustil do stavby unikátneho sídla priamo na stromoch.

Keďže väčšinu stavebného dreva a recyklovaného materiálu získal od darcov, na realizáciu mohutnej stavby mu stačilo len 12-tisíc dolárov. Drevenú konštrukciu spolu drží 258-tisíc klincov. Za pomoci dobrovoľníkov sa architektovi unikátnu stavbu podaril dokončiť v priebehu 16 rokov. Najväčšou miestnosťou v dome je svätyňa, ktorá slúži nielen ako kostol, ale v prípade potreby aj ako malé basketbalové ihrisko.

[oldEvropaGallery src=“6303/najvacsi-dom-na-strome-ukryva-vyse.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6303/najvcsi-dom-na-strome2.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6303/najvcsi-dom-na-strome3.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6303/najvcsi-dom-na-strome4.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6303/najvcsi-dom-na-strome5.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6303/najvcsi-dom-na-strome6.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach