Europa 2 - Maxximum muziky

Západ ničila búrka, stovky ľudí uväznila v trajektoch

Južné Anglicko a Wales ako aj sever Francúzska čelia jednej z najprudších búrok za posledné roky, ktorá oblasť zasiahla ešte v nedeľu večer a okrem iného si vyžiadala výrazné obmedzenia v doprave.

Britské vládne meteorologické centrum vydalo na pondelok výstrahu pred silným vetrom a dažďom, pričom nie sú vylúčené ani lokalizované povodne.

Nárazy vetra na južných pobrežiach v ranných hodinách dosahovali približne 160-kilometrovú rýchlosť. Viacerí železniční dopravcovia v oblasti Londýna nevypravili spoje v čase rannej špičky a narušenie premávky hlásia i veľké letiská.

Výpadok postihol aj vlaky Eurostar premávajúce pod Lamanšským prielivom, zatiaľ čo pri uzavretom prístave v Doveri uviazli na mori dva trajekty s vyše 450 cestujúcimi.

Autor: SITA

[oldEvropaGallery src=“6256/anglicko-wales-a-francuzsko-devastoval.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6256/anglicko-wales-a-francuzsko-devastoval1.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6256/anglicko-wales-a-francuzsko-devastoval2.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6256/anglicko-wales-a-francuzsko-devastoval3.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6256/anglicko-wales-a-francuzsko-devastoval4.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach