Europa 2 - Maxximum muziky

Rusi vytiahli z jazera viac ako poltonový meteorit

Ruským potápačom sa v stredu podarilo vytiahnuť z jazera Čebarkul približne 1,5 metra dlhý kus meteoritu.

Ten je pozostatkom 17-metrového a 10-tisíc ton ťažkého meteoroidu, ktorý 15. februára explodoval nad mestom Čeľabinsk a následne sa rozpadol na viacero častí. Jeden z fragmentov prerazil zamrznutý povrch jazera Čebarkul a vytvoril v ľade dieru s priemerom šesť metrov. Výbuch meteoroidu nad Čeľabinskom spôsobil zranenia viac ako tisíc ľuďom.

Fragment Čeľabinského meteoritu ležal na dne jazera v hĺbke trinásť metrov, hoci odborníci predpokladali, že sa nachádza iba v hĺbke šesť až osem metrov pod hladinou. Potápači ho priamo na dne jazera najprv zabalili do špeciálneho materiálu, umiestnili na kovovú platňu a následne vytiahli na breh.

Autor: SITA

[oldEvropaGallery src=“6239/images.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6239/na-urale-vybuchol-meteorit.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6239/na-urale-vybuchol-meteorit1.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6239/na-urale-vybuchol-meteorit2.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6239/na-urale-vybuchol-meteorit3.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6239/na-urale-vybuchol-meteorit4.jpg“] [oldEvropaGallery src=“6239/na-urale-vybuchol-meteorit5.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach