Europa 2 - Maxximum muziky

Bad b*tch: Europa2 na Rihanninom koncerte vo Viedni (exkluzívne fotografie v článku)

Utorok (9. august) 16.00 h. Čakáme v dave s prvými fanúšikmi. Je pod mrakom a všetci tajne dúfajú, že nezačne pršať. Hoci predpoveď nie je najhoršia, Google ukazuje možnosť zrážok. Je príjemne teplo. Trošku fúka.

Rakúska televízia robí prvé rozhovory s nadšenými fanúšikmi. Dievčatá si dali záležať. Účes ako Rihanna nie je vôbec zlý. Niektorí držia v rukách červené balóny. (Jeden zo symbolov Rihanninho posledného albumu Anti, pozn. red.)

Ľudí pribúda. Poniektorí utekajú, akoby si mysleli, že sa prederú na začiatok burácajúceho radu. „You can stand under my umbrella, ella, ella, eh, eh…,“ spieva skupinka najskalnejších. Naozaj začalo pršať. Nemáme dáždnik!

Rad sa posúva ďalej. Tak nebezpečne rýchlo, že nám je o chvíľu všetko jasné. Prístrešok viedenskej Stadthalle má svoj koniec. Budeme musieť čakať v daždi. Aha, igelit. Pohodený pršiplášť na zemi je naša posledná nádej.

Prehodíme ho cez seba. Moknú nám tenisky. Ešte dvadsať minút a v topánkach nám začne žblnkotať. 18.00 h. Púšťajú nás dovnútra. Konečne! Ľudia bežia dopredu. Podarí sa nám dostať k zábranám. Sme takmer vpredu. Pozorujeme ľudí v sekcii golden circle. Majú oveľa viac priestoru na pohyb. Zhlboka dýchame. Rihanna príde až o tri hodiny.

Zaujímajú niekoho predskokani? Áno, dav jačí, keď sa DJ opýta, či sa niekto teší na Rihannu. „Make some nooooise,“ kričí do mikrofónu. Jačíme. Asi len zo slušnosti. Prichádza Big Sean. Celkom dobre vystúpenie. Pri poslednej skladbe dáva dole tričko a vystavuje svoje spotené a potetované telo. Päť skladieb by naozaj stačilo…

Známe hity, presvitajúce bradavky a sexy pohyby

Je krátko po 21. hodine. Počuť výrazný klavír, svetlá sú stlmené, osvetlené je len malé pódium v strede haly. Rihanna (celá v bielom a s kapucňou na hlave) vychádza hore, aby otvorila koncert pomalou skladbou Stay. „Vienna!“ zakričí do mikrofónu. Dav je ako v tranze.

Koncert naberá na obrátkach pri pesničke Woo (z nového albumu Anti). Rihanna nastupuje na malý presklenný mostík, ktorý sa zodvihne do vzduchu, aby ju pomaly dostal na hlavné pódium. Barbadoská kráska sa zvíja a robí pohyby, pri ktorých by ste nepolnoletým dlaňou zakryli oči. Otŕča zadok a krúti bokmi.

Celkom dobre to odsýpa. Prvých osem pesničiek je za nami. K Rihanne sa pridá niekoľko tanečníkov, ktorí sú ako z gumy. Vlnia sa spolu s ňou do rytmu známych skladieb, ktoré spieva až v neprirodzene skrátených verziách.

Gitarové sólo jedného z hudobníkov akoby oddeľovalo prvú časť koncertu od tej druhej. Rihanna vychádza na pódium v priesvitnom (niečom a veľmi sexy), vôbec jej neprekážajú presvitajúce bradavky, pokračuje v lascívnych pohyboch a kričí do mikrofónu, že túto časť koncertu má veľmi rada. Lebo to bude obrovská párty.

Od reggae skladby Man Down, cez novinku Work až po agresívnu Where have you been, Rihanna ide ako píla. Občasný playback a spev jej vokalistov, ktorí koncert ťahajú občas aj za ňu, zase až tak neprekáža. Veď sama speváčka tvrdí, že sa prišla baviť.

„Kto má telefón, nech nepíše sms-ky, nechytá Pokémonov a iné sra*ky,“ upozornila hviezda utorkového večera fanúšikov. Viedenský dav vyzvala, aby na smartfónoch zapli svetlá a zodvihli ich do vzduchu. Umbrella. Škoda, že nie v kompletnej dĺžke.

Zvláštne je, že vyvrcholenie koncertu prišlo pri predposlednej pesničke, a to Love on the brain, ktorú Rihanna zaspievala ako najväčšia pani speváčka. Bol to rozhodne jeden z najsilnejších momentov koncertu. Posledná Kiss it better bola typicky rozlúčková.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach