Europa 2 - Maxximum muziky

Zhudobnená kritika súčasného sveta v štyroch minútach: Slová, z ktorých mrazí a dotýkajú sa nás všetkých!

Speváčka Alicia Keys, ktorá vydala koncom minulého týždňa nový album Here, zverejnila skladbu Holy war. Jej text doslova mrazí a je tak trošku o nás všetkých. „Ak je vojna svätá a sex obscénny, potom to máme trošku pomýlené…,“ spieva americká speváčka v úvode novej skladby.

„Delia nás len podľa toho, že sa líšime sexuálnou orientáciou a farbou pleti,“ pokračuje Alicia. „Môžeme sa nenávidieť a navzájom sa jeden druhého báť a postaviť medzi sebou múry. Dych po dychu a tehlu po tehle a zostať uväznení.

„Možno by sme si mali nájsť niekoho, koho budeme milovať. Možno by nám malo záležať o čosi viac. Namiesto toho, aby sme utierali bomby svätej vojny,“ spieva speváčka v mimoriadne silnom refréne.

Alicia pred pár dňami vysvetlila, prečo sa vzdala make-upu. V jednom rozhovore povedala, že na ženy je v súčasnosti vyvíjaný obrovský tlak. „Musíme vyzerať dokonale v každej situácii. Ľudia od nás čakajú, že budeme také či onaké. V prvom rade sa musíme cítiť samé dobre vo svojej koži. Toto som ja. Kašlem na to, čo hovoria iní. Nikdy predtým som sa sebe viac nepáčila a nikdy predtým som sa necítila pohodlnejšie,“ povedala rodená Newyorčanka, ktorá oslavuje 15 rokov na scéne.

Prečítaj si aj ďalšie články!

Ženské pišťali ako zmyslov zbavené. Na toaletách ich strašil Adam Levine z Maroon5!

Slovenské verzus americké krivky. Brali by ste našu športovkyňu alebo americkú popovú hviezdu?

Mokasíny s podkolienkami si zabil, chalan! Pozrite sa, ako sa známy spevák vyštafíroval!

Takto vyzerá skutočná láska. Pozrite si obrázky, ktoré inšpirujú všetkých single ľudí!

Nehanebné nevesty! Svadobné fotografie, ktoré nemal nikto vidieť

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach