Europa 2 - Maxximum muziky

Víťazi Grammy + červený koberec: Krásna Rihanna, vulgárna Gaga!

Ceny Grammy vo svojom 59. ročníku poznajú víťazov! Kráľovnou večera sa stala Adele. Päť nominácií premenila na päť cien. Zvíťazila v kategórii najlepšia nahrávka, najlepšia pieseň, ale aj album roka. V ďakovnej reči spomenula svoju najväčšiu rivalku Beyoncé. „Queen Bey je mojím idolom. Zbožňujem ťa,“ povedala britská speváčka.

Cenu v kategórii Nováčik roka získal Chance the rapper. In memoriam ocenili aj Davida Bowieho. Jeho platňu Blackstar označili za najlepší alternatívny album a najlepšie zvukovo vypracovaný neklasický album. Titulná skladba sa stala najlepšou rockovou piesňou. Vyššie spomínaná Beyoncé si odniesla cenu za najlepší urban album a video k pesničke Formation sa stalo najlepším klipom.

Pozrite si zábery z červeného koberca, ktorý bol aj tentokrát bohatý na extravagantné róby. Lady Gaga dorazila v mimoriadne odvážnom kostýme, ktorý jej ledva zahalil prsia. Pozornosť na seba pútala Rihanna, ale aj J.Lo. K najneformálnejšie oblečeným hudobníkom na Grammy Awards patril Travis Braker, bubeník punkového tria blink-182, ktoré bolo tento rok nominované prvýkrát.

Toto by ste si na seba dali?

Kráska a zviera vtedy a teraz. Ako sa zmenila obľúbená disneyovka po 26 rokoch?

Ocko s dcérkou valcujú internet novým videom. Song o priateľstve vás dostane!

Najsexy cover skladby Shape of you? Definitívne áno!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach