Europa 2 - Maxximum muziky

Odišiel otec rokenrolu! Jeho tvorba ovplyvnila najväčšie svetové legendy

Legendárny hudobník Charles Edward Anderson Berry alias Chuck Berry, zomrel vo veku 90 rokov vo svojom dome v americkom štáte Missouri. V októbri počas svojej narodeninovej oslavy oznámil, že plánuje vydať nový album, ktorý mal vyjsť tento rok. Mal to byť prvý hudobníkov album po 38 rokoch.

Chuck bol medzi prvými hudobníkmi, ktorí boli uvedení do rokenrolovej siene slávy v roku 1986. O rok pred tým získal cenu Grammy za celoživotné dielo. Jeho hity, ako napríklad Johnny B. Goode, Rock and roll Music, Sweet Little Sixteen, patria medzi kultové piesne. Spojil totiž všetky jeho hlavné elementy dohromady a dal tak vzniknúť hudobnému štýlu, ktorý od svojho vzniku ovplyvnil mnohé generácie.

Jeho gitarové umenie inšpirovalo celú generáciu hudobníkov vrátane gitaristu Rolling Stones, Keitha Richardsa, či Bruce Springsteena a Georga Harrisona. Berryho dopad na kultúru bol tak významný, že NASA vybrala práve pieseň Johnny B. Goode ako jedinú rokenrolovú nahrávku nachádzajúcu sa na palube vesmírnej sondy Voyager 1.

Česť jeho pamiatke.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach