Europa 2 - Maxximum muziky

Obdiv i rasizmus. Film o Tupacovi vypúšťa svoj oficiálny trailer!

Len nedávno dali vonku oficiálny plagát k filmu a už len to rozpútalo rozruch verejnosti. Samotný film „ALL EYEZ ON ME“ však rozpúta určite viac. Obdiv miliónov fanúšikov, no i rastické útoky to všetko otvorene v jeho životopisnom filme, ktorý má naplánovanú premiéru 16.júna

Kto bol Tupac?

Tupac Amaru Shakur a.k.a. 2Pac alebo ako Makaveli, bol americký raper a herec. Do roku 2010 sa po celom svete predalo viac ako 75 miliónov jeho albumov, čím sa stal najpredávanejším umelcom na svete. Jeho dvojdiskový album s názvom ako filma „All Eyez on Me“ sa stal jedným z najpredávanejších hiphopových albumov všetkých čias. Tupac mal veľké úspechy aj po smrti, a preto si Eminem zakúpil práva na produkciu Shakurovho albumu „Loyal to the Game“, aby sa album dokončil. Guinnesova kniha rekordov ho taktiež zaradila medzi najúspešnejšieho repera všetkých čias so 75 miliónmi predaných albumov. V hiphopovej komunite je považovaný za najváženejšieho repera. Shakur sa vo väčšine svojich textov zameriaval na násilie a utrpenie v mestách, rasizmus a ďalšie sociálne problémy.

Dňa 7. septembra 1996 bol 2Pac viacnásobne postrelený počas jazdy na križovatke, hneď nato bol prevezený do nemocnice, no po šiestich dňoch podľahol zraneniam.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach