Europa 2 - Maxximum muziky

Legendárna dievčenská skupina TLC hlási návrat na hudobnú scénu novým albumom!

Je ľahké pochopiť, prečo TLC nevytvára album od roku 2002. Skupina zažila svojho času obrovský úspech. Patrila medzi najpredávanejšie a trio dievčat sa tešilo obrovskej popularite.

Z ich druhého albumu CrazySexyCool z roku 1994 sa predalo viac ako 15 miliónov kusov, čo je neuveriteľné číslo. Práve z toho albumu pochádza aj ich najväčší hit Waterfalls. Celkovo TLC vydala 4 štúdiové albumy , ktorých predajnosť presiahla 50 miliónov.

Prvý šok skupina zažila počas najväčšieho úspechu keď Lisa „Left Eye“ Lopes podpálila dom svojho priateľa Andreho Risona. Ten ju vraj fyzicky napádal a Lisa sa mu chcela pomstiť tým, že mu podpálila jeho obľúbené tenisky. Žiaľ okrem tenisiek zhorel aj ich spoločný dom a Lisa dostala päťročnú podmienku.

Krátko po incidente skupina ohlásila bankrot a 5 rokov žili dievčatá bez pravidelného príjmu, dokonca im fanúšikovia posielali peniaze. Počas éry ďalšieho albumu FanMail z roku 1999 sa skupina dostala opäť na vrchol. Žiaľ šťastie netrvalo dlho a členky sa začali medzi sebou hádať. Nakoniec si posielali odkazy cez médiá a Left Eye sa chystala skupinu opustiť. Jej pripravovaný sólový album už nestihol vyjsť a Lisa sa nedožila vydania ani spoločného štvrtého albumu skupiny 3D. Tragicky zahynula v apríli roku 2002 pri autonehode. A to bol pre kapelu absolútny koniec!

Tragédie však neutíchali. Tionne Watkins známej ako T-Boz diagnostikovali v roku 2006 rakovinu – nádor na mozgu a po 3 rokoch liečby sa jej podarilo chorobu poraziť. I keď sa snažila presadiť ako sólová speváčka, úspech neprišiel a tento rok ohlásila na súde osobný bankrot. Podľa súdu dlží 750 000 dolárov.

Každopádne baby sa otriasli a opäť sa snažia dať TLC dokopy. Po získaní finančných prostriedkov, duo vydá svoje album 30. júna. Ich najnovší singel „Haters“ je hymnou k návratu do 90. rokov. Držíme palce dievčence!

Čo povieš na ich novinku?

TLC – Haters

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach