Europa 2 - Maxximum muziky

Spevák Andrew May vypúšťa singel inšpirovaný seriálom Game Of Thrones

V júni tohto roku Andrew May predstavil svoj debutový album Freedom, na ktorom pracoval takmer 5 rokov. Odvtedy naplno koncertuje a nezaháľa ani v štúdiu a uvádza nový singel Magic, na ktorý natočil aj videoklip.

Album Freedom je už zopár mesiacov vonku a ohlasy naň sú pozitívne, čo ma veľmi teší. Uvažoval som, že si dám skladateľskú pauzu na načerpanie hudobnej inšpirácie, ale dopadlo to novým singlom,“ dodáva s úsmevom.

Andrej je známy svojou systematickou prácou, svoje skladby si sám skladá, nahráva, aj produkuje. Debutovým albumom Freedom uzavrel určitú hudobnú, osobnostnú, ale najmä zvukovú kapitolu. Album znie veľmi rôznorodo, pričom je na ňom cítiť viacero hudobných vplyvov, ktoré speváka počas piatich rokov ovplyvňovali. Druhý album by mal byť podľa jeho slov viac celistvejší a žánrovo ucelenejší.

Prvou ochutnávkou toho, čo bude nasledovať, je práve singel Magic, na ktorý Andrew natočil aj videoklip.

Po vizuálnej stránke som sa rozhodol opäť osloviť mladého a talentovaného režiséra Patrika Pavlisa, s ktorým som spolupracoval pri nakrúcaní videoklipu k piesni I don´t wanna talk about it. Patrikove estetické vnímanie je podobné môjmu, má rád surové zábery a myslim, že od poslednej spolupráce sa veľmi posunul vpred,“ hodnotí spoluprácu Andrew.

Počúvaj, ako Luis Fonsi zaspieval notoricky známy song Hallelujah.

Jessie J zverejnila nový a mimoriadne odvážny videoklip! Čo to má na hlave?

Najoriginálnejšie sfarbenia mačacích kožúškov. Galéria, ktorá vám dvihne náladu!

Shakira je červenovláska a má nový videoklip. Počúvaj jej nový tanečný singel!

Sexepíl by sa dal krájať! Fergie má nový videoklip s Nicki Minaj.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach