Europa 2 - Maxximum muziky

Neuveríte, že to spieva Slovenka. Veronika S. vypustila hit, ktorý vás roztancuje

Speváčka VeronikaS uplynulý rok vydala svoj debutový album s názvom Puzzle. Pomenovala ho podľa procesu akým sa album tvoril. 17 piesní a presne 6 rôznych producentských prístupov. To vytvorilo naozaj pestrý mix, ktorý do jednotného celku prepája Veronikin špecifický zamatový hlas.

Pieseň Butterflies je však trošku iná. Je veselšia a vznikla v období, kedy Veronika začala tvoriť̌ na Slovensku. Je to vraj taká „klasická jamovačka“, kedy sa stretnú na skúške muzikanti a len tak si hrajú. Presne tak sa stretli Adam Cisár s Veronikou a vytvorili základ pre aktuálny singel Butterflies.

„Len sme si hrali, skúšali sme nové veci. Pamätám si to celkom presne. Bola som plná chuti tvoriť a obklopená super ľuďmi. Myslím, že tá pieseň zachytáva práve tú radosť. Vytvorili sme vtedy dve skladby. Butterflies a Blues. Obe som neskôr odniesla do štúdia k Marekovi Rakovickému zo skupiny Lavagance, kde sme spolu s ním a Tomom Lobb (zo skupiny Fresh out of the bus) spravili piesni finálnu podobu“, vysvetľuje talentovaná hudobníčka.

Pieseň v sebe nesie výrazný groove a netypickú stavebnú schému. Je to veľmi energická popová skladba s ľahkým soulovým nádychom, ktorá necháva vyniknúť̌ zaujímavému hlasu speváčky.

Klip ako taký odzrkadľuje potenciál skladby vtiahnuť̌ poslucháča do deja a prinútiť̌ ho tancovať̌ a spievať̌. V klipe, o ktorý sa postaral Veronikin obľúbený režisér Marcel Miniboj Vaľko sa odzrkadľuje práve akési spojenie hudby, tanca a dobrej energie, ktorú táto pieseň vytvára.

„Keby som mala povedať̌ prečo mám túto pieseň naozaj rada, tak je to práve pre slobodu, ktorú v nej nachádzam. Je v nej taká polo-rapovaná časť̌, slohy, ktoré sú veľmi subtílne a zaujímavý refrén a všetko to vo mne vyvoláva veľa energie a radosti. Proste ju mám naozaj rada. Rovnako sa teším, že do klipu prijala pozvanie talentovaná tanečnica Strike Force One (Laci Strike top crew) Petra Alma ktorá piesni dodala ešte ďalšiu skvelú energiu“

Butterflies je posledný singel s videoklipom k albumu Puzzle. Od septembra totiž pracuje na novej doske, ktorej piesne sa chystá čoskoro predstaviť̌.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Prečítajte si aj ďalšie články

Počúvaj Europu 2 online a maj nenormálne dobrú hudbu vždy so sebou! Klikaj na LIVE STREAM

Hailee Steinfeld má nový song. Nečakane chytľavý!

Tenistka Serena Williams sa vydala. V svadobných šatách bola nádherná!

Takto sa zmenili dievčatá zo SuperStar. Hazuchová, Danišová a Drobná vtedy a teraz!

Luis Fonsi a Demi Lovato majú spoločný song. Oveľa lepšie ako Despacito!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach