Europa 2 - Maxximum muziky

Horúca hudobná novinka: Andrew May zverejnil klip k perfektnej tanečnej skladbe Dancin´

Slovenský spevák Andrew May, ktorý pred necelým pol rokom začal singlom Magic svoje nové hudobné obdobie, predstavuje tanečný singel Dancin‘, na ktorý natočil aj videoklip, zachytávajúci krásy nočnej Budapešti.

Už predchádzajúci singel MAGIC bol predzvesťou toho, že nasledujúca tvorba sa bude uberať trošku iným smerom ako jeho debutový album FREEDOM.

Ako sám Andrew povedal: „Chcel by som byť skladateľsky k sebe viac úprimný, nehľadieť až tak na súčasné zvukové trendy a tvoriť tak, ako to najprirodzenejšie cítim. Skladba Dancin‘ bola pre mňa opäť výzvou, najmä po rytmickej stránke. Ešte väčšou výzvou bolo, keď mi tesne pred dokončením skladby a prestavby štúdia prasklo odpadové potrubie a celý jeho obsah sa ocitol na podlahe v štúdiu. Mesačný kolobeh prestavby sa teda opakoval znovu,“ dodáva s úsmevom Andrew.

Na tvorbe skladby sa podieľala textom Patrícia Pavlíková a výsledný mastering mal na starosti Vlado Randy Gnepa. O videoklip sa opäť postaral talentovaný Patrik Pavlis, s ktorým Andrew spolupracoval aj pri predchádzajúcich skladbách. „Vždy som túžil natočiť nočný videoklip v nejakej európskej metropole, a preto sme sa s Patrikom rozhodli vycestovať do Budapešti. Natáčať sme začali krátko po zotmení a končili sme v skorých ranných hodinách. Nočná Budapešť má svoje jedinečné čaro a majestátnosť historických pamiatok nám doslova vyrážala dych.“

Okrem práce na svojich skladbách sa Andrew snaží produkčne vypomáhať aj iným umelcom. Momentálne spolupracuje s jednou známou slovenskou speváčkou na jej pripravovanom singli. „Popri skladaní a nahrávaní pripravujem aj nové koncerty. Najbližšie ma budú môcť fanúšikovia vidieť 16.3.2018 v klube Umelci B2 v Považskej Bystrici, či 24.3.2018 na svadobnej výstave v Trenčíne.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Prečítajte si aj ďalšie články

Počúvaj Europu 2 online a maj nenormálne dobrú hudbu vždy so sebou! Klikaj na LIVE STREAM

Speváčka z Little Mix ukázala perfektný zadok. Pikantnými zábermi na Instagrame nešetrí!

Hviezdy hovoria jasnou rečou. Toto sú dve najinteligentnejšie znamenia zverokruhu.

Slovák Milan si plní cestovateľský sen. Pozrite sa, čo sa mu podarilo!

10 dôvodov, prečo milujeme Eda Sheerana. Viac čítajte tu.

Neprajníci sa pustili do Dary Rolins. Speváčka vrátila tvrdý úder!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach