Europa 2 - Maxximum muziky

EXIS: Teším sa, lebo je to môj 1. európsky booking tohto roka!

EDMANIA OPEN AIR 2018 počas víkendu 22.-23. júna 2018 prinesie do Trenčíne vyše 40 DJs z celého sveta. Svoju slovenskú premiéru si práve tam užije Austrálčan, ktorý remixoval Arminovu hymnu k ASOT 800, Exis. Prečítajte si rozhovor s ním, v ktorom okrem iného priblíži našincom aj trance scénu v Austrálii.

Ahoj Exis, Za krátky čas si dokázal preraziť v domovskej Austrálii aj ďalších kútoch sveta. Bola pre teba hudba vždy to, čomu si sa chcel profesionálne venovať?

Ahojte! Najprv sa vám chcem poďakovať za pozvanie hrať na EDMANIA, veľmi sa na to teším! Späť k vašej otázke. Predtým ako som sa vydal na DJskú kariéru, robil som herného programátora pre Electronic Arts (EA). To bol môj prvý „dream job“, od kedy som bol dieťa a hral sa veľa videohier.

Tiež som bol hudobník počas celého života, ale bolo to len hobby. Nakoniec som pred pár rokmi začal cítiť, že hudba je tá pravá cesta, takže som sa tomu začal venovať naplno.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pamätáš si na svoj prvý kontakt s elektronickou hudbou? Kedy a čím si ťa získal trance?

Môj prvý kontakt s trance bol, keď som mal 10 rokov. Hneď, ako som ich prvý raz videl v TV, som sa zamiloval do trackov ako „Corona – Rhythm of the Night“, „JX – You Belong To Me“ a „Robert Miles – Children“.

Syntentizované zvuky na mňa zapôsobili ako láska na prvý pohľad, vedel som, že toto je typ hudby, ktorý chcem počúvať. Ako dieťa som ani len netušil, aké žánre existujú, iba to, že toto je tá pravá hudba pre mňa.

Veľa umelcov do svojich diel dáva rôzne pocity alebo myšlienky. Snažíš sa hudbou niečo odovzdať svojim fanúšikom aj ty?

Áno, vždy! Ak si prečítate názvy mojich trackov, mali by vám napovedať, čo sa pokúšam vyjadriť. Zoberme si ako príklad track „Free“. Ak sa započúvate do zvukov vtákov v pozadí, spolu s úžasnými vokálmi od Enya a textu, malo by vám to sprostredkovať ten úžasný oslobodzujúci pocit toho, keď ste voľný.

Ktorý svoj track hrávaš ako DJ najradšej?

Hmm, ťažká otázka. Ale sú tri tracky, ktoré hrám vo všetkých mojich setoch – The Count, Anywhere remix a remix I Live For That Energy.

Si stálicou známeho vydavateľstva Armada Music a jeho dcérskych labelov. Bolo náročné dostať svoju hudbu pod ich krídla?

Na začiatku to bolo ťažké, ale to je zvyčajne problém všetkých začínajúcich umelcov. Ak je však kvalita trackov dobrá, príde ti odpoveď. Môže to byť niečo tak obyčajné ako pár viet spätnej väzby, ale aj zmluva na vydanie tracku. Mne to trvalo 4 tracky. Dostal som spätnú väzbu k prvým trom, ale až štvrtý mi konečne podpísali a vydali.

Nedávno si remixoval hymnu Arminovej show A State of Trance 800 – I Live For That Energy. Bolo náročné remixovať hymnu tejto veľkolepej show?

Bolo to neskutočné! Môj najväčší úspech doteraz! Spomínam si, ako som bol nervózny, keď ma o to požiadali. V hlave mi bežalo: počkať, som naozaj pripravený remixovať Arminov track?

Ale súčasne mi v hlave bežala myšlienka, že takáto príležitosť sa nemusí zopakovať. Takže som bol veľmi motivovaný dať zo seba to najlepšie a ukázať, čo vo mne je. Konečne bol track vonku a ja som videl Armina, ako ho hrá na ASOT 800 v Utrechte, v rádio show a zatvára ním svoj set na Ultra Miami, vedel som, že som odviedol kus dobrej práce.

Austrálska trance scéne je veľkou neznámou pre nás na Slovensku, tak nám prosím o nej prezraď trošku viac.

Austrálska trance scéna za posledné tri roky naozaj narástla. Máme veľkú škálu rôznych eventov počas celého roka a som si istý, že ak by ste sa opýtali hociktorého umelca, Austrália by patrila medzi ich obľúbené tour destinácie.

V Austrálii majú trance fanúšikovia radi aj iné žánre, keďže máme dosť rôznorodú hudobnú kultúru. Je tu tiež veľa miestnych trance umelcov, ktorí majú našliapnuté na zaujímavú kariéru. Myslím, že Austrália bude aj naďalej prosperovať, vďaka čomu zostane medzi hlavnými mestami trance eventov na svete.

Čo považuješ za najcennejšiu skúsenosť, ktorú ti priniesla tvoja kariéra?

Že všetko má svoj čas a vyžaduje si kopec tvrdej práce. Ak ste trpezlivý, makáte naozaj tvrdo a vytrváte v tom, určite sa to časom vyplatí.

Čoskoro prídeš do Trenčína, aby si zahral na trance stage festivalu EDMANIA. Na čo sa môžu tvoji fanúšikovia tešiť? Máš pre nich nejaký odkaz?

Veľmi sa teším na tento fetival. Je to môj prvý booking tohto roka v Európe, postarám sa o to, aby ste si to užili! Môžete očakávať nejaké nevydané tracky a pár mashupov, ktoré to na tanečnom parkete vždy rozprúdia. A odkaz pre mojich fanúšikov, ktorí sa zúčastňujú? Neviem sa už dočkať, kedy sa stretneme, poďme si spolu užiť skvelú party. Vidíme sa čoskoro!

Aktuálne novinky sleduj na EDMANIA facebooku a instagrame

Dvojdňové vstupenky kúpiš za skvelú cenu TU >>

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať