Europa 2 - Maxximum muziky

29 kilometrov káblov a ďalšie čísla, ktoré vyrážajú dych: Scéna SuperStar je veľkolepá!

Scéna finálových kôl Superstar je postavená v Ateliéru č.6, ktorý ma celkovú plochu 2000m2. Jeho rozmery sú 40m šírka a 50m dĺžka. Ateliér č.6 je súčasťou Barrandovských štúdií, hovorí sa mu Nové haly a je zložený z troch ateliérov (5,6,7), ktoré sa dajú prepojiť a vznikne súvislá plocha s dĺžkou 130m.

Tie bolo postavené v roku 1941-1945.Scéna je väčšia ako pri poslednom ročníku 2015. Na šírku má 40m na dĺžku 36 m. Stavba trvala 29 dní, scéna je tvorená hlavne LED stenami. Celkovo je v v nej 325m2 LED obrazoviek a to vrátane špeciálnych oblúkových LED obrazoviek.

Scéna je osvietená 2376 svetlami z ktorých väčšina je inteligentných pri ktorých sa dajú nastavovať rôzne parametre ako smer osvietenia, rôzne pohyby, intenzita, farba. Dokopy sa dá nastaviť 126 177 kombinácií z týchto parametrov.

Zaujímavosťou sú tiež špeciálne kinetické kruhové svetlo STAR 600, ktoré otáča svetelnými jednotkami o 360 ° a za jednu sekundu sa dokáže otočiť o 54°. Celkovo je v ateliéri natiahnutých cez 30 km káblov, ktoré prepájajú tieto svetlá. Šou je zaznamenaná na moderný HD prenosový voz, ktorý má 12 m dĺžku a 3,9 m šírku.

Vystúpenie súťažiacich nakrúca 14 kamier, z čoho sú dve kamery na 10m žeriavoch, jedna kamera je na diaľkovo ovládanej jazde, ďalšia kamera na diaľkovo ovládanej lanovke zavesenej nad pódiom a využíva sa aj bezdrôtový steadicam. Na prepojenie všetkých kamier, réžie a monitorov potrebných k natáčaniu s prenosovým vozom bolo použitých 7,5km káblov. Cena za celú scénu je vyše 450 tisíc eur.

Tieto fotky sú toho smutným dôkazom!

Pozri sa, ako vyzerajú najvtipnejšie letné spáleniny. Hups, toto naozaj nevyšlo!

Nefunguje ti rádio? Klikaj na náš online stream a maj nenormálne dobrú hudbu vždy so sebou.

Nevesta Meghan Markle. Jej šaty obdivoval počas kráľovskej svadby celý svet.

Maluma neúnavne dávkuje jeden letný hit za druhým. Latino hviezda konečne vydala album Fame.

Nefňukaj! Pozri si vtipné fotky ako dôkaz, že aj v životoch iných ľudí sa dejú nepekné veci.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach