Europa 2 - Maxximum muziky

Rida Radar v Sunday Session: „Hudbu som moc nemal rád“

Mladý MC, o ktorom si už rozhodne počul momentálne prežíva pracovné, šťastné, ale aj stresujúce obdobie zároveň. Má za sebou snippet k novému albumu, na ktorom pracuje už takmer rok. Avšak ako Osťovi prezradil, hudba nebola vždy jeho topkou. „Reálne som moc nemal rád hudbu, staršia sestra mi liezla na nervy, keď si vyspevovali v aute,“ povedal Rida. Keď bol malý, vykradli im auto a ukradli rádio. „Tešil som sa z toho, že ho ukradli,“ dodal MC.

Cestu k hudbe si našiel aj vďaka Michaleovi Jacksonovi. Ako priznal s úsmevom, robieval doma aj moonwalky a chytal sa za rozkrok. Staršia sestra ho prepašovala v Bratislave na rapovú akciu ešte keď bol decko a to v ňom zanechalo obrovskú stopu. Od tej doby začal viac počúvať slovenský rap.

Rida však začínal s beatboxom, no ako trvdí, s reggae sa spojil dávno. Mal napočúvaného Boba Marleyho, ale nebolo sa tu na Slovensku s kým spojiť, keďže u nás nikto tento štýl hudby v tej dobe podľa Ridu nerobil. „Vtedy som si povedal, že budem Rida Radar ganja man, nebudem Rida striktný rapper, ktorých je milión,“ hovorí. Vždy mu totiž išlo o to, aby sa odlíšil.

Zaujímavé však je, že pre Rida Radara reaggae scéna ako taká na Slovensku neexistuje. „My nie sme reggae. Medial Banana pre mňa neni reggae, je to slovenská kapela, mixnutá reggae-rock-pop, Polemic je zasa ska. Sú to odnože, ale čisto reggae v našich končinách neexistuje,“ dodáva na záver. Celý rozhovor si vypočuj tu:

Zdroj: Rádio Europa 2

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach