Europa 2 - Maxximum muziky

Martin Kráľ a Veronika Strapková spojili sily na pomoc deťom v dojímavom songu „Nesmrteľná“

Skladba, ktorá spojila nádherný hlas Veroniky Strapkovej a šikovného skladateľa Martina Kráľa je venovaná hlavne na podporu onkologických pacientov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skladateľ a klavirista Martin Kráľ pripravuje svoj nový autorský album, ktorý by mal vyjsť začiatkom budúceho roka 2020. Nová skladba „Nesmrteľná“ sa však spája s úplne inou myšlienkou, keďže len minulý mesiac sa samotný skladateľ stal ambasádorom detskej onkológie v Bratislave. Celkový klip bol pod taktovkou režiséra Ján DoubleJ Jančoka, mix master mal na starosti Marek Šurín a o final aranž sa postaral Emil „ESSO“ Smoliga.

O emotívny text sa postarala speváčka Veronika Strapková, ktorá zároveň prepožičala svoj nádherný hlas skladbe „Nesmrteľná“.

„Keď mi Martin povedal, že mi musí pustiť jednu pieseň, teda jeho klavírnu verziu hudby, ktorú zložil, okamžite sa mi zapáčila. Bolo to úžasne silné, a hneď na prvé počutie som vedela akú melódiu chcem vytvoriť. Keď mi povedal o jeho tete ktorá odišla v dôsledku ťažkej rakoviny, vedela som o čom budem písať. Mala som totiž tiež blízkeho človeka, ktorý takto odišiel. Dúfam, že to obe naše blízke osoby tam hore niekde počujú. Zároveň si myslím, že je veľmi dôležité motivovať ľudí, ktorí bojujú s chorobami a ukázať im že na nich myslíme a chceme ich podporiť, čo možno najviac ako sa dá. Nechceli sme zložit smutnú skladbu, ale akýsi manifest tej sily, ktorú v sebe nachádzajú onkologický pacienti a naši najmenší. Nesmierne si vážim všetkých, ktorí aj v ťažkých chvíľach rozdávajú dobrú emóciu. A ak by nevládali chcem im len odkázať, že je to v poriadku a sme tu pre nich, vnímame ich boj. Že nemusia ísť niekam do kúta aby ľudí neobťažovali svojim trápením. Treba si pomáhať a venovať sa týmto veciam. Upriamovať na to pozornosť, aby sa na to nachádzali lepšie prostriedky pomoci. O tom je tá pieseň, o sile, motivácií a hlavne spolupatričnosti, ktorú veríme, že dostanú aj prostredníctvom tejto skladby“, vysvetľuje hlavnú myšlienku speváčka Veronika Strapková.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach