Europa 2 - Maxximum muziky

Suvereno v Sunday Session: „Hľadal som rovnováhu“

Suvereno, Suve, či civilným menom Lukáš Lacko je slovenský umelec a interpret, ktorý rap ako taký začal registrovať po smrti Tupaca v roku 1996, kedy sa k nemu dostali prvé nahrávky. Ako vraví, všetko sa začalo sa nabaľovať na strednej škole v prvom ročníku, kedy aj vznikla kapela 2H+. Pri spomienke na to, ako nosili v MHD obaly z vajec a stavali si vlastné štúdio v garáži sa Suve usmieva.

Po albume premium v 2007 to naberalo u tohto umelca profi obrátky a v roku 2010 prelomil pracovný pomer do hudobného pôsobenia. V osobnom živote ho volajú Suve. K prerodu v rámci hudby ho doviedla hlboká životná kríza. „Upadol som na dno svojich síl, opisujem to v knihe premena,“ dodáva.

Stalo sa mu totiž, že raz po ceste do štúdia za Igorom Kmeťom skolaboval a tak musel prehodnotiť svoje pôsobenie. Ilustroval to albumom Kráľ verzus Joker – odvtedy bola podľa neho jeho tvorba zmysluplnejšia. Počas premeny sa začal aj duchovne vzdelávať, zaujímali ho veci medzi nebom a zemou, meditácie, knižky, inšpiratívni ľudia a začal tak nachádzať samého seba.

Zdroj: Rádio Europa 2

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach