Europa 2 - Maxximum muziky

VIDEO: Hudobný objav Dennyiah prináša song Kingdom, budete mať ZIMOMRIAVKY!

Nebyť jej otca, ktorý jej aj napriek maminým zákazom dovolil vidieť Titanic, možno by doteraz nespievala. Práve skladba My Heart Will Go On od Céline Dion bola totiž úplne prvou, ktorú sa naučila spievať ešte pred starou HiFi vežou.

Reč je o talentovanej Košičanke Denise, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Dennyiah. Jedinečný zjav a ešte originálnejší spevácky prejav z nej robí speváčku, ktorá by nemala chýbať na našej hudobnej scéne. A mala by zájsť ešte ďalej…

Jej životný príbeh by mohol byť predlohou filmu Zrodila sa hviezda. Aj ona, podobne ako postava Ally, ktorú stvárnila Lady Gaga, pracovala ako čašníčka. Nato, aby sa neskôr ocitla v skúšobni ani nemusela zaspievať. Úplne stačilo, aby otvorila ústa. „Pred štyrmi rokmi, keď som pracovala v jednom bare, prišiel za mnou Ľubko. Ja som vtedy dosť veľa fajčila a pila. Bola som do rána hore a mala som strašne zachrípnutý hlas, a tak som sa ho opýtala, či si dá pivo a on nato: „Wow, ty spievaš?““ A vtedy sa to celé začalo rodiť.

Denny pozval do svojej skúšobne, kam si následne odbehla z práce (scéna ako vystrihnutá z amerického filmu). „Opýtali sa ma, čo viem spievať. Povedala som im, aby zahrali Preacher Man, ale nepoznali akordy, tak som im ich ukázala,“spomína si Denny. Ľubo zahral, ona zaspievala a v tom momente sa začalo formovať zoskupenie Dennyiah.

Dennyiah posielajú skladbu Kingdom, ktorá sa objaví v budúcom roku na pripravovanej EP platni. Oficiálny videoklip sa nakrúcal tri dni na pobreží Škótska. Pod videom je ako režisér podpísaný Laco Rychtarik, ktorý zároveň Denisiným a Ľubovým blízkym kamarátom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: YouTube.come

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach