Europa 2 - Maxximum muziky

Lvcas Dope v nedeľnej Sunday Session: „Pokiaľ nemáš v hlave piliny, tak môžeš meniť veci k dobrému“

Počas celého rozhovoru mal na tvári ochranné rúško. Pre mnohých zvláštne, pre neho určite nie. Lvcas chce týmto poukázať na hroziace nebezpečenstvo koronavírusu. Osobne si myslí, že je to veľmi závažná téma, ktorú väčšina ľudí berie na ľahkú váhu. Sám priznáva, že sa bojí o svoj život a o život svojich blízkych.

S hudbou je spojený od malička. Ako malý hrával na gitaru a hudbu začal tvoriť aktívne už ako 14 ročný.

Čo hovorí na súčasný rap? Rap mu príde cool. Na rape vyzdvihuje najmä to, že je to štýl hudby, ktorý vybočuje. Je to niečo iné, niečo mladé a drzé.

Lvcas v rozhovore s Osťom porovnal českú a slovenskú hudobnú scénu. Ktorá scéna je v jeho ponímaní lepšia? Jeho odpoveď ťa možno prekvapí.

Svoju tvorbu by opísal slovami: pozitívna energia a oheň. Jeho hudba musí s ľuďmi hýbať, musí byť energická. Hudba musí dať človeku pozitívnu energiu.

„Neľutujem nič. Sú okamihy, nad ktorými sa pozastavím a poviem si: nemusel si to robiť takto. Uvedomujem si svoje chyby. Myslím si, že je to fajn. Nemenil by som to, pretože viem, že tie chyby ma dostali tam, kde momentálne som.“

Na čom si dá záležať? Čo je v jeho živote naozaj dôležité? S Osťom rozoberali aj aktuálnu tému: inšpirácia verzus vykrádanie. Lvcas má na túto tému jasnú odpoveď. Chceš vedieť, čo odkazuje mladým rapperom? Na čo všetko by si mali dávať rapperi pozor? Odpovede na otázky a veľa ďalšieho nájdeš v rozhovore tu:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach