Europa 2 - Maxximum muziky

OPAK v Sunday Session: „Hudbu teraz robím pre zábavu“

Milan Janáči – umeleckým menom Opak je nielen rapperom a producentom, ale predovšetkým je známy ako člen bratislavskej hip-hopovej formácie A.M.O. S ňou vydal niekoľko štúdiových albumov, no zároveň má aj svoju sólovú dráhu.

Ako Milan vraví, Opak ako taký, sa začal formovať na strednej škole v prvom ročníku, keď bol zamilovaný do istej blondíny a dodnes vie ako vyzerá. „Prvý track som napísal o nej,“ hovorí s úsmevom.

Dnes už má však Milan krásnu rodinu, tri dcéry a žije šťastný život na dedine. Ako prezradil OPAK vznikol z graffiti, keďže v dobe jeho tínedžerských čias chalani buď maľovali, alebo tagovali. Keď však prišiel do hry rap, OPAK sa stal pravdou – je to už 20 ročná história.

Prvým albumom Originál to podľa neho už začalo byť v muzike vážne, začali sa objavovať sponzori a peniaze. Ešte pri prvom albume končil s bežnou prácou, potom si otvoril vlastné štúdio a vychytil tak dieru na trhu. V tej dobe všetci rapperi začali chodiť k nemu, nahrával snáď všetkých okrem Kontrafaktu, tí mali už totiž vlastné štúdio. Časom si už však na koprodukciu musel nájsť človeka, dodnes však mixuje a mastruje tracky.

Ako si OPAK spomína na kolotoč AMO? Viac sa dozvieš v rozhovore tu:

Zdroj: Rádio Europa 2

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach