Europa 2 - Maxximum muziky

VIDEO: Predzvesť nového albumu v podobe príjemných akustických vstúpení – duo Dennyiah nezaháľa!

Dennyiah, ktorí začiatkom roka vydali úspešný singel Kingdom, chystajú pre fanúšikov ďalšie novinky. Počas pandémie, ktorá zastavila aktivity mnohých hudobníkov, sa dvojica z Košíc dočkala príjemného prekvapenia. Speváčka Denny sa objavila vo videoklipe Američanky Willy Amai, ktorej prerábku megahitu What´s Up produkovala samotná autorka – hviezdna Linda Perry.

Čarovný priestor, výnimočná atmosféra

„Pre nás je teraz najpodstatnejšie sústrediť sa na to, čo príde. Pozeráme sa najmä dopredu a nevieme sa dočkať, keď ľuďom pustíme náš nový album,“ hovorí Denny. Fanúšikovia spoznajú niekoľko skladieb z pripravovanej platne už počas leta. Pripravených je sedem akustických vystúpení, ktoré sa postupne objavia na YouTube kanáli skupiny. Prvou lastovičkou je vystúpenie ku skladbe Sailor.

Videá vznikli pod dohľadom režiséra a kameramana Jána Varcholu v útulnom prostredí košickej kaviarne Šálka kávy, kde sa Dennyiah pravidelne stretávajú, trávia voľný čas, no vymýšľajú aj nové hudobné nápady. „Chceli sme fanúšikom ukázať priestor, ktorý máme radi pre jeho výnimočnú atmosféru. Preto sme chceli, aby videá vznikli práve tu,“ zhodujú sa Denny a Ľubo.

„Takto nás mnohí poznajú z našich koncertov. Chceme na ľudí, ktorí budú vystúpenia sledovať, preniesť pohodu a čosi čarovné, čo sme počas nakrúcania cítili aj my,“ hovorí Denny. O zvuk počas vystúpení sa postaral Lukáš Kreheľ, fotografie cvakol Tony Baša.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: europa2.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach