Europa 2 - Maxximum muziky

Tony MOISES v Sunday Session: „Snažím sa vždy postaviť rozum pred emócie.“ (rozhovor)

Počas celého života je s ním spojené jedno slovo – tanečník. S tancom začal už na základnej škole, neskôr ako 14-ročný obiehal veľké tanečné podujatia. Ako mladý chalan do toho celého skočil a čerpal z toho len a len pozitívne aspekty.

Na rape ho úplne zaujal a fascinoval vždy videoklip. Videoklip v ktorom boli všetci úplne hrdí. Ten pohľad ho vždy oslovoval. Oslovoval ho ako človeka, ktorý sa stále hľadá, ide proti systému a rodičom.

V roku 1996 odišiel od Fredyho Ayisiho a založil si vlastnú tanečnú skupinu. V tom čase zistil, aké je to všetko náročné zorganizovať. Musel sa naučiť a naladiť na to, že bolo potrebné niečo uviesť,niečo pred vystúpením povedať. Toto obdobie vníma veľmi pozitívne, pretože mu táto poloha tanečného moderátora veľmi sadla. Tony sám o sebe hovorí, že mal šťastie, pretože mohol zažiť absolútny zrod hip-hopu.

Tony na seba prezradil aj to, čo možno viacerí netušili. V roku 2003 pracoval ako moderátor spravodajskej televízie. Nosil oblek a kravatu a seriózne hlásil správy. To ho naučilo, že keď zasvieti červená farba – ide. Okrem úspechov zažil aj výsmech a pády.

Kto bol jeho vzor? Kto ho v živote najviac inšpiroval? Ako vníma tanečný svet v súčasnej dobe? Odpovede na tieto otázky nájdeš v rozhovore.

Vypočuj si skvelý rozhovor priamo tu:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach