Europa 2 - Maxximum muziky

Hosťom nedeľnej Sunday Session bol človek, ktorý má hip-hop v srdci: DOKKEYTINO

Len 24-ročný Dokkeytino je mladý slovenský raper a producent, ktorý pochádza z Nového Mesta nad Váhom. Od úplného detstva má vzťah k hudbe. Otec bol DJ, počas základnej školy hrával na gitare, počúval Nirvanu, Eminema, chcel mať vlastnú skupinu, vonku s kamošmi sprejoval. Už v tých časoch mu bola veľmi blízka hip-hopová kultúra. V hip-hope sa jednoducho našiel. Vedel, že je to jeho životný smer, ktorý chce nasledovať.

V roku 2009 sa dostal k programu na tvorbu hudby, v roku 2010 to celé vypuklo. V úplných začiatkoch vešal svoje veci na Youtube. Postupom času začal produkovať svoje tracky aj lokálnym raperom. K rapu sa dostal až po strednej škole, keď šiel pracovať do Ameriky. V roku 2015 nahral svoj prvý rapový track. Svoju prvotinu pustil svojmu bratovi, ktorý mu povedal, že by sa mal rapu venovať naplno.

Dokkeytino okrem iného Osťovi v rozhovore prezradil, že v Amerike hudbu vnímajú inak. Ľudia majú na hudbu odlišné vnímanie. Na Slovensku ľudia vnímajú hudbu inak.

Dokkeytino je človek, ktorý robí hudbu zo srdca. Hudba je podľa neho expresia pocitov, jeho vkusu. Sám si uvedomuje jedno: ak by robil iný štýl hudby, tak by ho ľudia počúvali možno viacej. So svojou prácou je v konečnom dôsledku spokojný. Hudba ho baví, vydáva tracky, ktoré ho bavia. Spoluprácu s ním naviazal aj samotný Rytmus.

Aké sú jeho najbližšie kroky do budúcnosti?

Viac z rozhovoru s Dokkeytinom sa dozvieš priamo tu:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach