Europa 2 - Maxximum muziky

Raper KALI nám prezradil, prečo mu tak veľmi ZÁLEŽÍ na prírode – Počúvaj rozhovor z rannej šou Wake Up!

Hosťom rannej šou Wake Up! u Janky a Láďa bol raper Kali. Neprišiel však rozprávať len o svojej hudbe, ale aj o tom, ako sa začal angažovať v boji za čistú prírodu. Porozprával, prečo mu to nie je jedno, aj to, ako sa snaží pomáhať. Preto sa stal aj tvárou kampane Nenechajme to plávať, ku ktorej nahral aj rovnomennú pieseň produkovanú Petrom Pannom. Vypočuj si rozhovor s ním.

Ako to celé vzniklo:

​O natáčaní videoklipu:

​Sú mikroténové sáčky naozaj potrebné?:

Chráňme si naše rieky a vodné nádrže

Nenechajme to plávať. Tak znie názov kampane spoločnosti Lidl Slovenská republika a Slovenského vodohospodárskeho podniku. Diskont do nej zapojí aj svojich zákazníkov a jej cieľom je prispieť k čistejším slovenským riekam a vodným nádržiam.

„Kampaň ´Nenechajme to plávať´ j e v prvom rade o tom, že každý z nás má na výber a môže svojou voľbou rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať naša príroda. Chceme, aby sa ľudia zamysleli, či naozaj potrebujú mikroténové sáčky a nemajú poruke ekologickejšiu alternatívu. Veríme, že sa nám podarí otvoriť diskusiu o nadmernom používaní týchto obalov, vzdelávať našich zákazníkov a v konečnom dôsledku znížiť objem používaných jednorazových sáčkov. Súčasťou kampane je aj náš príspevok k čisteniu slovenských vôd,“ vysvetlil Matúš Gála, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Od pondelka 14. septembra dáva Lidl svojim zákazníkom na výber – ak sáčok skutočne potrebujú, môžu si zaň dobrovoľne zaplatiť jeden cent. Diskont sa zaviazal zdvojnásobiť túto sumu a prispieť ňou Slovenskému vodohospodárskemu podniku na čistenie slovenských riek a vodných nádrží.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V spolupráci s Lidl.sk

Zdroj: europa2.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach