Europa 2 - Maxximum muziky

TOPKA! Na albume slovenskej skupiny pracoval aj víťaz ceny Grammy

Dvojica Dennyiah vydáva album Human Aspect, ktorý je podľa ich slov výsledkom niekoľkoročnej tvorivej a bádateľskej práce. „Hľadali sme najmä ľudskú stránku, chceli sme zachytiť prirodzenosť človeka, ale aj celej spoločnosti,“ hovorí gitarista Ľubo na margo zbierky skladieb, ktorá obsahuje aj úspešný singel s názvom Kingdom.

Balada mala premiéru ešte začiatkom roka spolu s oficiálnym videoklipom. Singel vystrelil medzi najhranejšie skladby v slovenskom éteri, hudobné video prekročilo hranicu 300-tisíc prehratí. Nielen Kingdom, ale aj ďalšie skladby na albume v sebe ukrývajú príbehy, ktoré sú výpoveďami o vnímaní sveta. „Nič neskrývame, práve naopak,“ dodáva gitarista.

„Väčšina skladieb vznikla už dávnejšie, ale až teraz prišiel ten správny čas dať im tvár. Možno tomu dopomohla aj celosvetová a celospoločenská situácia,“ dodáva speváčka Denny, ktorá má z debutu obrovskú radosť.

Bubeník od Stinga, basgitarista od Fergie

„Mojou srdcovou záležitosťou sa stala spolupráca s Adamom Baldychom, do ktorého huslí som sa zamilovala,“ priznala Denny. Na bicích si zahral Keith Carlock, ktorý hral v minulosti s takými velikánmi ako Sting, John Mayer, kapelou TOTO či speváčkou Dianou Ross.„Je to ako splnený sen a rovnako aj spolupráca s držiteľom ceny Grammy Nicom Hardom, ktorý nám Human Aspect mixoval,“ zhoduje sa Denny a Ľubo. Na albume si zahral aj basgitarista Vladimír Micenko a tiež Kevin Scott, ktorý v minulosti spolupracoval so speváčkou Fergie, ale aj hip-hopovým umelcom, ktorý si hovorí Wale.

Vokály na album nahral Dušan Marko a Martin ´Atom´ Schewczuk. O finálny master albumu sa postaral Dave McNair, ktorý spolupracoval aj s Bruceom Springsteenom, kapelou Maroon 5, Jonas Brothers či Cindy Lauper. Album Human Aspect vychádza práve dnes.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach