Europa 2 - Maxximum muziky

Vypočuj si nádhernú zamilovanú skladbu od našej moderátorky a speváčky Ley Daniš

Speváčka, hudobná producentka a jedna z našich moderátoriek Víkendu na maXXimum Lea Danis sa po sérii anglických skladieb vrátane úspešného tanečného singlu Follow (2019) vrátila k slovenčine. Výsledkom je nový singel, doposiaľ jej najintímnejšia hudobná výpoveď „Všetko máš“. Precítená skladba je svadobným darom pre priateľku z detstva, no vo výsledku patrí všetkým, ktorí stále veria na manželstvo.

Inšpiráciou bola slovenskej speváčke priateľka z detstva, ktorá ju raz na káve požiadala o pieseň na jej svadbu. „Strašne ma tým dojala, možno o tom doteraz ani nevie. Pe mňa ako umelca je to najväčšia pocta,“ prezradila speváčka, ktorá mala pôvodne spievať na svadbe aj naživo. Nakoniec sa svadby pre pandémiu koronavírusu sama osobne nemohla zúčastniť.

„Rodinnú premiéru“ tak mal singel bez speváčky práve na svadbe spomínanej priateľky. „Malo to byť prekvapenie, keďže kamoška už s piesňou ani nerátala. Jej brat mi nadiaľku pomohol toto celé pripraviť a na svadobnom tanečnom parkete tak song zaznel po prvýkrát. Keď som potom videla na videu, ako jej pribehlo dievčatko doniesť vreckovku, aby si poutierala slzy, nič viac mi netrebalo. Plakala som s ňou ako malé decko. Je krásny pocit rozplakať nevestu,“ dodala so smiechom Lea.

Zábery z vlastnej svadby na Srí Lanke

Ako naznačuje aj videoklip k piesni, skladba je aj akousi spomienkou aj na svadobný deň samotnej speváčky. „Nerada ukazujem svoje súkromie, verím, že je to veľmi intímna časť môjho života. Ale tu som cítila, že by bolo fajn sa podeliť s odkazom lásky a pripomenúť si v tejto ťažkej dobe, čo je v živote skutočne dôležité. Niekedy na to pri tom tlaku zabúdam aj ja sama,“ uzavrela bývala modelka, ktorá do klipu zahrnula zábery zo svojho sobáša na Srí Lanke v januári 2015. V tom čase tam žila malý sen, keď pracovala ako fitmodelka pre Victoria“s Secret. V klipe tiež nechýbajú nádherné zábery samotného ostrova pri Indii a poprvýkrát speváčka ukázala aj svoju lásku.

Klavírnu pasáž k skladbe nahral talentovaný hudobník a producent Jožko Kovalčík, ktorý sa objavuje na pódiu napríklad po boku speváka Tomáša Buranowskeho. Gitarovú pasáž doplnil Tibor Dragon, košický hudobník a líder elektronickej indie kapely The Paper Dragon. Vizuál ku klipu sa nakrúcal v štúdiu v Bratislave za prísnych bezpečnostných opatrení.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: europa2.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach