Europa 2 - Maxximum muziky

Dymová balada je možno sranda, no môže ti zachrániť život – POČÚVAJ!

Slovenský herec a komik Michal Kubovčík už štyri roky prináša osvetu prostredníctvom vzdelávacieho projektu BAŠTRNG, v ktorom cez zábavnú formu približuje vážne témy. Aktuálne pred Vianocami vydáva skladbu DYMOVÁ BALADA, ktorá poukazuje na to, aký má dopad dym na naše telo, a ako tomu predísť.

„Od malička všetci vedia, že oheň je pánom zlým. Nikto vám však nepovedal, že čo zabíja, je dym… Dezorientácia v zadymenom priestore je veľmi rýchla, a mnoho ľudí nepozná zásady ako postupovať. Seriál SEPRP bude postupne obsahovať aj videá s požiarnou tématikou, keďže v jednom videu sa nedá všetko obsiahnuť. Klip vznikol v spolupráci s hasičom inžiniérom Heňom Bartovičom, ktorý z vlastnej skúsenosti tvrdí, že pri požiaroch zbytočne mnoho ľudí umiera na schodiskách pri úteku“, objasňuje hlavnú myšlienku balady Michal Kubovčík.

SEPRP

Autorský projekt SEPRP herca a komika, vznikol spoločne s režisérom Karolom Vosátkom a hudobníkom Jurajom Haškom s podporou Nadácie NN Ľuďom. Prostredníctvom animácií, hereckých scén či hudobného videoklipu realizuje tak zdanlivo náročné témy na pochopiteľnejšie spracované informácie. Preto aktuálne tím Baštrnga pracuje na sériách videí pod názvom „Sedliacka prvá pomoc“, keďže často stačí na záchranu ľudského života len zdravý, sedliacky rozum a dve ruky.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: europa2.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach