Europa 2 - Maxximum muziky

DARUJME svoje 2% z daní deťom, ktoré to potrebujú. Vráťme ich SPOLOČNE do života

Boj s rakovinou nie je všade rovnaký. V rozvinutých krajinách sa úspešne na rakovinu vylieči viac ako 80% detí. Naopak, v rozvojových krajinách ide len o 20%. Slovensko ako jedna z mála krajín patrí medzi krajiny s najlepšou možnou starostlivosťou, aká v súčasnosti vo svete existuje.

Svetová zdravotnícka organizácia uvádza, že každý rok rakovinu diagnostikujú približne 300-tisíc deťom vo veku od 0 do 19 rokov. Na Európu pripadá približne 35-tisíc detí a na Slovensko 180. Rakovine sa nedá predchádzať, nedá sa odhaliť ani skríningom. Je dôležité mať na pamäti, že úspešná liečba si vyžaduje včasnú ale hlavne presnú diagnózu.

Slovenská republika patrí ako jedna z mála medzi krajiny, ktoré dokážu poskytnúť deťom s rakovinou tú najlepšiu možnú starostlivosť. Na liečbu týchto pacientov sa na Slovensku zameriavajú 3 kliniky : Klinika detskej hematológie a onkológie LF a NÚDCH v Bratislave, Oddelenie detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach a Klinika pediatrickej onkológie a hematológie SZU v Banskej Bystrici.

​Ročne na Slovensku pribudne asi 180 nových detských onkologických pacientov. Úspešne sa podarí vyliečiť 80 – 83% detí.

Onkologickí pacienti a ich rodičia potrebujú počas liečby aj po nej pomoc. Nezisková organizácia Deťom s rakovinou pre nich vytvára lepšie podmienky. Neustále sa snažia, aby mali všetko, čo potrebujú a čo im najviac spríjemní obdobie počas liečby. Rekonštruujú priestory, školia personál, šíria osvetu a pomáhajú rodinám materiálne.

Na to všetko potrebujú našu pomoc. Pomôcť môže každý. Vďaka príspevku 2% z vašich daní vedia pracovať na tom, aby sa z KDHaO v Bratislave stala jedna špičková klinika na európskej úrovni.

Viac informácií sa dozvieš na ich oficiálnej stránke Deťom s rakovinou.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach