Europa 2 - Maxximum muziky

Hlasovanie RUKA HORE AWARDS láme rekordy! Svoje hlasy môžeš posielať až do 10.MARCA!

Pred mesiacom, 10.januára sa spustil 8.ročník multižánrovej ankety RUKA HORE AWARDS! Už koncom januára prišlo vyše 17-tisíc hlasov, čo bol už vtedy rekord pre RUKU HORE, no február doslova prekvapil! Ku dnešnému dňu prišlo neuveriteľných 40-tisíc hlasov a pre veľký záujem ľudí sa predĺžilo hlasovanie o mesiac, čiže do 10.marca.

SMUTNÝ KONIEC SLÁVIKA

Už je to dosť dávno, kedy sme s obľubou hlasovali za svojho najlepšieho speváka, speváčku či skupinu pod osvedčeným brandom Slávik. Populárna televízna anketa bola odmenou pre umelcov za ich tvorbu až do roku 2013, kedy túto anketu nahradila online anketa Ruka Hore Awards. Ako to dopadlo so Slávikom? Pozrime sa spolu do minulosti.

Anketa popularity slovenských spevákov, speváčok či skupín vyhlasovala svojich víťazov, v jednotlivých kategóriách od roku 1998 až do roku 2013. Vtedy nadviazala na anketu Zlatý Slávik, ktorá vyhlasovala popularitu hudbu od roku 1962 do roku 1991 časopisom Mladý svet. Slávik vyhlásil víťazov až v 15.ročníkoch, kde v štarte tohto hudobného projektu bola podmienka aspoň 34-tisíc hlasov, no posledné roky číslo kleslo až na alarmujúcich 5-tisíc hlasov. Na základe neustáleho poklesu sa nakoniec rozhodli usporiadatelia anketu úplne zrušiť.

NOVÁ ÉRA – RUKA HORE!

Ruka Hore vznikla presne v roku 2013, kedy sa spomínaná televízna anketa skončila. Keďže prinášali umelcom všetko pod jednou strechou ako album, merch a platformu, kde sa vedeli umelci odprezentovať spustili 1.ročník Ruka Hore Awards, ktorý z roka na rok rástol, no najprelomovejší nastal až minulý rok, kedy hlasovanie dosiahlo hranicu 17-tisíc. Ruka Hore koncom roka spustila celkový rebrand značky, ktorú pokrstila špeciálnym krátkym, hudobným filmom, v ktorom mashopovo odznelo vyše 27 interpretov.

Následne 10.januára spustili 8.ročník Ruka Hore Awards. Ľudia tak môžu zahlasovať za svojho hudobného favorita až do 10.marca. Špeciálna grafika pripomínajúca hromobitie v hudobných žánroch, tak odštartovala jedinú multižánrovú anketu na Slovensku a o tom, že pôjde o rekordný ročník svedčia aj zverejnené čísla v hlasovaní, ktorá aktuálne prekročila číslo 40-tisíc!

ŠPECIÁLNY FILTER POMÁHA PRI HLASOVANÍ

Minulý víkend prišla Ruka Hore s ďalšou novinkou pre fanúšikov sociálnych sietí. A tou sú až štyri špecifické filtre, ktoré ti navodia atmosféru hudobnej ankety. Ak si nie si istý, za koho chceš zahlasovať, stačí, keď vyskúšaš jeden z hlasujúcich filtrov (na Instagrame alebo na Facebooku) a vyjde ti meno speváka, speváčky či skupiny. Tomáš Muška, ktorý tieto filtre vytvoril pre Ruka Hore Awards, zahrnul všetky zvučné i nové mená hudobnej scény. Hlasovanie aj podľa tohto filtra môžeš využiť do 10.marca, v 22.kategóriách.O absolútnom víťazovi, čiže „23.kategórii“ rozhodne odborná porota, ktorá ocení najväčší prínos do hudobného priemyslu za rok 2020.

Zdroj: rukahore.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach