Europa 2 - Maxximum muziky

SEPAR a MARPO ti v skladbe „CHOICES“ pripomínajú, že máš vždy na výber!

Člen DMS si posledný rok prešiel výraznou zmenou vo svojom živote, svoje otvorené názory na život však počuť v každej skladbe, inak to nie je ani pri tomto tracku „CHOICES“, ktorá v spojitosti s raperom a bývalým vicemajstrom Českej republiky v thajskom boxe naberá lyrickú hĺbku a posiela svojim fanúšikom príznačný odkaz.

Samotný Marpo si prešiel neľahkú cestu k hudbe, keďže počas svojich ciest do Thajska za svojim fighterským snom natrafil na veľa prekážok, ktoré ho však vyformovali do jedného z najlepších raperov v Česku.

„Častokrát sa mi stalo, že sa niečo nepodarilo alebo pracovná príležitosť nevyšla, ale po nejakom čase či po nejakých rokoch sa ukázalo, že to bolo správne. Všetko v živote sa deje z nejakého dôvodu, treba nato pamätať a neostať stáť v tápaní, že keby…čas ukáže, že to vtedy bolo to najlepšie pre teba“, hovorí Marpo.

Svoje začiatky v hudbe nemala ľahké ani slovenská rapová špička, ktorá sa aktuálne zaradila medzi top 5 interpretov na Slovensku. No keby jeho výber pred niekoľkými rokmi nebol si ísť za svojim, hudobná scéna byt tak určite prišla o hiphopovú ikonu a „lyrického buldozéra“ tejto doby.

„Nebolo to, že moje rozhodnutie, moje prišlo až potom. Každopádne to bola pre mňa najzlomovejšia situácia v mojom živote! Ešte predtým, ako som začal naplno s hudbou, som robil zvukára pre jednu dabingovú spoločnosť. Časom však otvorili nové, modernejšie štúdiá a šéf odrazu pre mňa nemal prácu, takže ako živnostník, ktorý nemal zmluvu, ani dohodu som zo dňa na deň prišiel o stabilnú prácu. Na jednu stranu ma to potešilo, lebo som tú prácu nemal rád a zaberala mi veľa voľného času, no bola dobre platená a spoznal som zaujímavých ľudí, no na druhej strane som sa nemohol venovať hudbe natoľko, koľko by som chcel. Vtedy som vydával svoj debutový album „Buldozer“ a posledné tracky a nahrávania som robil akurát v tom období. Takže tie emócie, čo som mal, ten hnev, že som ostal bez práce, bez nejakej finančnej istoty a istoty celkovej, čo ďalej, som pretavil do skladieb s tým, že ak to nevyjde, tak si nájdem novú prácu. Makal som na 200% a ľudia to ocenili natoľko, že novú prácu som si nenašiel, ale našiel som svoj životný smer, čo je extrém, keď vidím tie čísla a podporu od toľkých ľudí. Spätne som nesmierne rád za tú výpoveď, čiže každá voľba vždy prinesie niečo, len si treba ísť za tým, čo chceme my sami, nie naše okolie, či najbližší“, opisuje svoje začiatky Separ.

Kombinácia celého tímu, ktorá sa stretla na výrobe tejto skladby, sama o sebe hovorí, že ako aj skladba „CHOICES“ (možností) nesie hlavnú myšlienku, že si treba ísť za svojim, aj samotní tvorcovia sú živým príkladom, že …“zlyhanie nie je o tom, že sa ti niečo nepodarí, ale zlyhanie je podľa mňa nechať si diktovať od iných ľudí, čo je a čo nie je dobré a ako máš žiť. Vždy máš na výber“, dodáva Separ.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: tlačová správa Ruka Hore

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach