Europa 2 - Maxximum muziky

Desaťtisíce fanúšikov oslávili minulý týždeň 20. ročník srbského EXIT festivalu

Od 8. do 11. júla prešlo denne bránami festivalu v srbskom Novom Sade viac než 40 tisíc milovníkov hudby z viac ako 70 krajín. Dvojnásobný víťaz ankety Najlepší veľký európsky festival tak ukázal, akým spôsobom je možné smerovať k obnove veľkých festivalových produkcií.

„Vedel som, že tento ročník bude mať väčší význam než ktorýkoľvek predtým. Festivaly sa organizujú za účelom vytvárania a odovzdávania hodnôt, pre ktoré sa oplatí žiť a my sme boli odhodlaní dokázať, že veľký festival ako EXIT je možné zorganizovať bezpečne aj v tejto neľahkej dobe. Neúnavne sme preto pracovali na vytvorení modelu osvedčených postupov ako na to,“ povedal po skončení festivalu jeho riaditeľ Dušan Kovačević. Zároveň dodal, že dúfa, že vďaka úspešnému zorganizovaniu EXITu povzbudili aj iné veľké európske festivaly v ich snahe zorganizovať ďalšie ročníky.

Veľká časť vystupujúcich umelcov si na EXITe vychutnala návrat na koncertné pódiá po viac ako roku a pol trvajúcej prestávke a nazhromaždená energia bola hmatateľná po celom festivalovom areáli. Aj napriek tomu, že sa v Európe nekonali skoro žiadne koncertné turné, v line-upe EXIT festivalu boli mená ako David Guetta, Jonas Blue, Sabaton, Charlotte de Witte, Nina Kraviz, Paul Kalkbernner, Solomun, Amelie Lens, Maceo Plex, Robin Schulz, AsafAvidan, Satori, Meduza, Paul Van Dyk, Artbat a mnoho ďalších umelcov, ktorí z EXITu vytvorili jedinečný zážitok. David Guetta sa počas svojho vystúpenia vyjadril, že EXIT je podľa neho „v tomto momente najlepším miestom na planéte.“

www.exitfest.org/en

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach