Europa 2 - Maxximum muziky

Z dievčaťa je sebavedomá žena. Celeste Buckingham sa vracia s novým songom FEEL

Speváčka Celeste Buckingham sa vracia na Slovensko aj s novým singlom Feel. Z dievčaťa sa na Madeire stala sebavedomá žena, ktorej pravú tvár možno vidieť vo videoklipe režírovanom Michalom Nemtudom. Aktuálna novinka je predzvesťou pripravovaného albumu.

Základ skladby Feel vznikol ešte na začiatku pandémie. „Je to prvá vec, ktorú som nahrala doma v izolácii,“ povedala Celeste Buckingham.

S producentom Matejom Vávrom pri tvorbe spolupracovala na diaľku hlavne cez videohovory, jednotlivé časti skladby nahrávali každý samostatne. „Bola to pre nás nová skúsenosť. Ale zistili sme, že sa to dá aj takto a kultúra aspoň takto žije,“ dodala.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Celeste dozrela

Počas pobytu na Madeire si Celeste Buckingham na diaľku prevzala štvrtý a poslednýkrát Cenu SOZA pre najhranejšieho mladého autora (do 25 rokov). Životné skúsenosti i nový domov mali aj vplyv na samotnú tvorbu.

Do Portugalska odišlo dievča, na Slovensko sa vracia sebavedomá žena s jasným postojom k životu: „Stále sa pohybujem v pope, to ostáva rovnaké. Skladby teraz vychádzajú z iných emócií. Sú od ženy, ktorá si už v živote niečím prešla, je oveľa viac sebavedomá a ovláda lepšie spôsob, ako svoje emócie vyjadriť.“

Rôzne podoby ženy

„Nakrúcanie videoklipu sme plánovali niekoľko mesiacov vopred, keďže sme sa museli prispôsobovať pandemickým opatreniam. Fanúšikovia ma uvidia v rôznych podobách a všetky zobrazené ženy vo videoklipe som ja,“ povedala Celeste Buckingham.

Spoločne s režisérom Michalom Nemtudom prechádzali viaceré možnosti spracovania skladby, no nakoniec zvíťazila jednoduchosť: „Chcela som poukázať na môj nový domov, Madeiru. Je to krásne miesto a Michal našiel umelecký spôsob ako ju zobraziť. Bavilo ma behať bosonohá po ostrove, len tak si spievať na pláži a, verím, že aj z videoklipu je cítiť čistá emócia, ktorá je za pesničkou Feel.“

Fanúšikovia úspešnej speváčky a autorky si ju tak v týchto dňoch môžu vychutnať prostredníctvom nového videoklipu a takisto vystúpení naplánovaných do konca tohto roka. Napríklad 3. decembra 2021 vystúpi Celeste Buckingham spolu s kapelou King Shaolin v jej obľúbenom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

Už v pondelok (15.novembra) v rannej šou WAKE UP! bude práve Celeste Buckingham hostkou a predstaví svoj nový song FEEL! Buďte pritom!

Zdroj: europa2.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach