Europa 2 - Maxximum muziky

Elis Mraz chce svojou skladbou IMMA BE dobyť Eurovíziu! Podarí sa jej to?

Elis Mraz sa novým songom „Imma Be“ vracia nielen na hudobnú scénu, ale aj do českého kola súťaže Eurovízia. Svojím osobným manifestom, v podobe rappového songu, sa rozhodla zbúrať predsudky o českom ženskom rape.

Zároveň sa však ukazuje nielen ako interprétka, ale tiež ako autorka a producentka. Novinka vznikla vplyvom hiphopového rádia, kde Elis pôsobila rok ako moderátorka, ale aj pod vplyvom predchádzajúcej spolupráce s ČisTym na skladbe Wanna Be Like. S touto nahrávkou sa umiestnili v minulom ročníku českého kola Eurovízie na druhom mieste.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Imma Be je o tom, že sa konečne cítim dobre vo svojej koži a všeobecne som sa prijala taká, aká som. Vždy sa okolo mňa točilo veľa ľudí, ktorí mi hovorili ako by som mala vyzerať, koľko vážiť a ako sa správať. Tiež aj akú hudbu by som mala robiť a že to nezvládnem sama. Teraz už viem, čo chcem a aj nechcem a som rada, že som na to konečne prišla.“ hovorí Elis.

Jedna z najpopulárnejších a nasledovanejších hudobných šou na svete minulý rok spôsobila rozruch, keď sa nečakane víťazom Eurovision Song Contest 2021 stala talianska rocková kapela Måneskin so svojou piesňou Zitti E Buoni.

Aj vďaka nim sa teda ďalší ročník bude konať práve v Taliansku. Hlasovanie o postup na prestížnu súťaž sa spustilo v pondelok a potrvá len do 16. decembra.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach